YEREL
Giriş Tarihi : 20-10-2022 10:52

“Muhtarlar devlet temsil zincirinin ilk halkasıdır”

“Muhtarlar devlet temsil zincirinin ilk halkasıdır”

Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın Muhtarlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Akın mesajında, “Demokrasinin en köklü örneği olan muhtarlık teşkilatı, devletimizin temsil zincirinin ilk halkasını oluşturmakla beraber, en ücra köy ve mahallelerde yaşanan çeşitli sorunların, hizmet taleplerinin ve idareden beklentilerin merkeze ulaştırılması noktasında en etkili mercidir” dedi.

“1829 yılından beri mevcudiyetini koruyan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır” diyen Kaymakam Akın, mesajında, “Muhtarlarımız köy ve mahallelerindeki ihtiyaç ve talepleri tespit ederek yapılacak olan kamu hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görevi üstlenmektedirler. Hem milleti, hem de devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen muhtarlar, vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar.

Cumhuriyet tarihimiz boyunca köylerimizin ve mahallelerimizin en önemli temsilcisi olan muhtarlarımız, vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren, her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı makam olmuştur.

Daima bir arada olduğumuz, sıkça gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkârı muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyor, kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Gündem ArtvinGündem Artvin