YEREL
Giriş Tarihi : 01-11-2022 11:08

Muhtarlardan Rektör Bilgin’e Ziyaret

Muhtarlardan Rektör Bilgin’e Ziyaret

Artvin il merkezinde görev yapan muhtarlar Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’i ziyaret etti.

“Üniversite, yöresel kültür ve kentsel kalkınma” temalarında değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette Artvin’in sahip olduğu yöresel kültür zenginliklere ve Üniversitenin bu kapsamda kente önemli hizmetler sunduğuna dikkat çekildi. Rektör Prof. Dr. Bilgin, “tıbbi ve aromatik bitkiler” ve “arıcılık” gibi Artvin’in önemli avantajlar sunduğu alanlarda Üniversitede yürütülen projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Rektör Prof. Dr. Bilgin, tıbbi ve aromatik bitkiler ihtisaslaşma projelerinin kente, bölgeye ve ülkemize önemli katma değerler sağlayacağını belirtti.

Ziyarette Artvin il merkezinde görev yapan mahalle muhtarları Filiz Dede, Bekir Yıldırım, İsmet Gökdemir, Fikri Alpaslan, Abdullah Bilgin, Bayram Durmuş ve Hasan Kalaycı ile Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atakan Öztürk hazır bulundu. Program hediye takdimi ve karşılıklı iyi niyet temennileri ile sona erdi.

Ayla ALKAN

Gündem ArtvinGündem Artvin