YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 11:15   Güncelleme : 19-04-2021 11:15

Murgul ilçesinde kadına karşı şiddetle mücadele

Kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon, izleme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Murgul ilçesinde kadına karşı şiddetle mücadele

Kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik koordinasyonun arttırılması ve yaşanan üzücü olayların tekrarlanmasının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 9 Nisan 2021 Cuma günü 81 ilimizin ilçelerinde eş zamanlı olarak saat 10.00’da toplantı yapılması planlandı.

Bu kapsamda Murgul ilçesinde de ilgili kurumların yöneticilerinin katılımıyla “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirildi.

Murgul Kaymakamı Kemal BALABAN başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Aile içi şiddet ve kadına karşı şiddetle mücadele alanında çalışan tüm kurumların mevcut duruma ilişkin analizlerin yapıldı. İlçemizde ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair çalışmalar kapsamında olay sayıları, başvuru sayıları, alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için yapılacak çalışmalar ele alındı.

İlçe bazında yapılan çalışmalar değerlendirildiğinde kadına yönelik şiddet kapsamında herhangi bir olumsuzluğun görülmemesi memnuniyetle gözlemlendiği toplantıda vurgulanmıştır.