YEREL
Giriş Tarihi : 05-05-2022 21:56   Güncelleme : 05-05-2022 21:56

Mürsel Korkmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Mürsel Korkmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Yusufeli Belediyesi personellerinden Mürsel Korkmaz Yusufeli Belediye Mezarlığında düzenlenen cenaze merasimi ile son yolculuğuna uğurlandı.

Bayram tatilini geçirmek için gittiği Dokumacılar Köyünde kalp krizi geçirerek hayata gözlerini kapatan Mürsel Korkmaz için sevenleri dün gece Yusufeli Devlet Hastanesine akın etti. Yusufeli’nin sevilen simalarından olan Korkmaz Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in makam şoförlüğü görevini yürütüyordu. Evli ve iki çocuk babası olan Korkmaz, 36 yaşında idi.

Cenaze merasiminde konuşan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,  "Mürselimiz sizler için bir kardeş bir arkadaş, benim için ise bir evlat gibiydi. 13 yıl birlikte baba oğul ilişkisi içerisinde çalıştık. Bizler ondan razıydık. İnşallah rabbim de razı olur. Mekanı cennet olsun. Allah geride kalanlara sabır versin” dedi.

AK Parti teşkilatında Mürsel Korkmaz ile birlikte çalıştıklarını söyleyen Milletvekili Erkan Balta, acı kayıptan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "İl Başkanlığım döneminde Yusufeli Gençlik Kolları Başkanlığı görevini de uzun süre yürüten, yol arkadaşımız, Yusufeli ilçemizde her kesiminin sevgisini kazanmayı başarmış, Yusufeli Belediyesi personeli Mürsel kardeşimizin ani bir kalp krizi sonrası vefat ettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim.

Rabbim rahmetiyle tecelli etsin, cennetiyle, cemaliyle müşerref kılsın inşallah

Başta acılı ailesi ve sevenleri olmak üzere hepimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Korkmaz'ın ani ölümünün kendisini ve sevenlerini üzdüğünü belirten AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Yusufeli Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı dönemde tanımıştım ben Mürsel kardeşimi, tam bir genç liderdi. Daha sonrada Belediye Başkanımızla 13 yıl yol arkadaşlığı yaparak davamıza büyük hizmetleri oldu. Bulunduğu her yerde sahaya tam hakim bir ekip arkadaşımızdı.Eksikliği, ihtiyacı görür hemen müdahale eder ve çözerdi. Biz onu hep güzel anılarla hatırlayacağız. Biliyoruzki Mürsel başkanım iyi bir insandı ve eksikliği herzaman hissedilecektir. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum."

Çalışma arkadaşları ve sevenlerinin göz yaşları eşliğinde Mürsel Korkmaz ebedi istirahatgahına defnedildi.

 

özel