YEREL
Giriş Tarihi : 29-07-2021 09:47   Güncelleme : 29-07-2021 09:51

MÜSİAD heyetinden Rektör Bilgin’e ziyaret

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve MÜSİAD Heyeti, Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e nezaket ziyaretinde bulundu.

MÜSİAD heyetinden Rektör Bilgin’e ziyaret

Ziyarette Artvin kent ekonomisi, kentin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katma değerler kazandıracak eğitim ve akademi projeleri ile Üniversitenin kent ekonomisine sağladığı fırsatlar hakkında görüşler paylaşıldı.

MÜSİAD Üst Kurul Başkanı Ahmet Şekerli, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Adalı ve MÜSİAD İl Başkanı Celal Öztürk ile MÜSİAD yetkililerinin yer aldığı ziyarette, kalkınma planı çerçevesinde ülkenin teknoloji, sanayi ve turizm gibi alanlardaki kalkınmasına yeni ivmeler kazandıracak, ülke ekonomisine katma değerler sağlayacak plan, proje ve çalışmalarla ilgili fikir alışverişlerinde bulunuldu. Bu bağlamda iş dünyasına, eğitim kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına düşen görevler ile ortak hedefler doğrultusunda yapılacak iş birlikleri gibi muhtelif konularda değerlendirmelere de yer verildi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, görüşmede Üniversitemizin “Türkiye’nin yeşil üniversitesi” teması ile “Tıbbi Aromatik Bitkiler” alanında ihtisas üniversitesi olduğuna ve bu alanda çeşitli araştırma projelerine ve çalışmalara başladıklarına dikkat çekti. Rektör Prof. Dr. Bilgin, Üniversitemiz Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi ile Tıbbi Aromatik Bitkiler Laboratuvarı’nın kentin ve bölgenin marka değerleri hâline geleceğini de vurguladı.

Ziyaret karşılıklı hediye-plaket takdimi ve iyi niyet temennilerinin ardından sona erdi.

Rektör Prof. Dr. Bilgin, MÜSİAD Artvin Şubesinin Açılışına Katıldı

Üniversitede gerçekleştirilen toplantının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, MÜSİAD Artvin Şubesinin açılışına programına katıldı.

AÇÜ