YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 11:46   Güncelleme : 06-01-2022 11:46

Mutlu Çarşamba Etkinlikleri Devam Ediyor

Mutlu Çarşamba Etkinlikleri Devam Ediyor

Gençlik Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü'nün 81 ilde başlattığı Mutlu Çarşamba Projesi Ardanuç Arhavi Hopa Yusufeli Şavşat ilçelerinde devam ediyor.

81 ilde Gençlik ve Spor Bakanlığının uyguladığı özel sporcu ve engelli bireylere yönelik proje olan Mutlu Çarşamba gençlerin sosyalleşmesi, normal hayata adapte olabilmesi, spor yaparken eğlenceli bir gün geçirmesi için etkinliklerine devam ediyor. Mutlu Çarşamba Projesiyle, resmi ve özel rehabilitasyon merkezlerinde bulunan özel sporcular ve engelli bireylere yönelik çeşitli aktiviteler yapıyor.

Etkinlikte engelli çocuklar gençler, eğitsel oyunlar ve spor müsabakaları gerçekleştiriliyor

Her çarşamba günü kentteki engelli sporcu, genç, çocuk ve vatandaşlara ulaşarak onları spor tesislerine yönlendiriliyorlar. Eğitmenler, spor tesislerine gelemeyen engelli vatandaşların ise yanına gidiyorlar. Engellilerin eğlenmeleri ve mutlu olabilmeleri için yapılan proje de engellilere yönelik farkındalığın artmasını ve onları topluma kazandırma amaçlanıyor.

Ardanuç’ta da devam eden anlamlı proje hakkında değerlendirmeler yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emrah Yılmaz, “Özel sporcularımız ve engelli bireylerimize hem spor hem de eğlenceli vakit geçirmek için her Çarşamba tesislerimizde ağırlıyoruz. Bu durumdan velilerde mutlu bu sebeple Çocukların sosyalleşmesi ve normal hayata adapte olabilmesi için çok önemli bir çalışma” dedi.

Ardanuç’ta Dursun Ali Pehlivan Spor Salonunda gerçekleştirilen etkinliklerin resmi ve özel rehabilitasyon merkezlerinde bulunan özel sporcular ve engelli bireylere yönelik çeşitli aktivitelerle hayata kazandırıldığını söyleyen Yılmaz proje hakkında şu ifadeleri kullandı: “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde engelli gençler için hayata geçirilen “Mutlu Çarşamba” Projesi, Ardanuç ta da büyük bir ilgi gördü. Ardanuç Gençlik ve Spor İlce Müdürlüğüne bağlı Dursun Ali Pehlivan Spor Salonunda her Çarşamba günü resmi ve özel rehabilitasyon merkezlerinde bulunan özel sporcular ve engelli bireylere yönelik çeşitli aktiviteler gerçekleşiyor. Basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi gibi sporlarla özel sporcu ve engelli bireylere spor yapma imkânı sunuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, 81 ilde hayata geçirmiş olduğu bu anlamlı projeyi Ardanuç’ta da İl Müdürlüğümüz bünyesinde faydalı bir şekilde yürütüyoruz. Özel sporcularımız ve engelli bireylerimize hem spor hem de eğlenceli vakit geçirmek için her Çarşamba tesislerimizde ağırlıyoruz. Bu durumdan velilerde mutlu bu sebeple Çocukların sosyalleşmesi ve normal hayata adapte olabilmesi için çok önemli bir çalışma.”

Arhavi’de de Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik ve Spor Bakanlığı projelerinden "Mutlu Çarşamba" etkinliği kapsamında İlçede bulunan Özel Öğretim Öğrencilerimize yönelik çeşitli sportif faaliyetler düzendi.

HATİCE DİLER