YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 18:05   Güncelleme : 22-12-2021 18:05

“Mutlu Çarşamba Projesi Devam Ediyor”

“Mutlu Çarşamba Projesi Devam Ediyor”

Gençlik Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü'nün 81 ilde başlattığı Mutlu Çarşamba ProjesiArdanuç Arhavi Hopa Yusufeli Şavşat ilçelerinde devam ediyor.

81 ilde Gençlik ve Spor Bakanlığının uyguladığı özel sporcu ve engelli bireylere yönelik proje olan Mutlu Çarşamba gençlerin sosyalleşmesi, normal hayata adapte olabilmesi, spor yaparken eğlenceli bir gün geçirmesi için etkinliklerine devam ediyor. Mutlu Çarşamba Projesiyle, resmi ve özel rehabilitasyon merkezlerinde bulunan özel sporcular ve engelli bireylere yönelik çeşitli aktiviteler yapıyor.

Etkinlikte engelli çocuk ile gençler, eğitsel oyunlar ve spor müsabakaları gerçekleştiriliyor

Her çarşamba günü kentteki engelli sporcu, genç, çocuk ve vatandaşlara ulaşarak onları spor tesislerine yönlendiriliyorlar. Eğitmenler, spor tesislerine gelemeyen engelli vatandaşların ise yanına gidiyorlar. Engellilerin eğlenmeleri ve mutlu olabilmeleri için yapılan proje de engellilere yönelik farkındalığın artmasını ve onları topluma kazandırma amaçlanıyor.

Mutlu Çarşamba etkinliği özel rehabilitasyon merkezlerinde bulunan gençler ile birlikte, antrenörler Havva Nur Yavuz ve Kübra Bayram Yıldırım eğitmenliğinde Hopa Spor Salonunda eğitsel oyunlar eşliğinde devam ediyor. Ardanuç Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, özel sporcular ve engelli bireylere yönelik çeşitli aktiviteler gerçekleştirme devam ediyor.

HATİCE DİLER