YEREL
Giriş Tarihi : 13-06-2022 11:28   Güncelleme : 13-06-2022 11:28

Ne Zaman Başlayacak?

Ne Zaman Başlayacak?

Livane Sanayi Sitesinin akıbeti belirsizliğini koruyor. 4 yıl önce başlaması gereken Livane Sanayi Sitesi halen inşaat aşamasına geçemedi. İl genelinde ki birçok sanayi esnafının dört gözle beklediği Livane Sanayi Sitesi acaba sadece proje olarak mı kalacak?

Ustael ,“Livane Sanayi Sitesi’ndeki Gecikme Sanayimizde Yeni İşyerlerinin Açılamamasının Önünde En Büyük Engeldir.”

 Başkan İsmail Ustael, Artvin Merkez’de yapımına yaklaşık 4 yıl önce başlanan ve halen inşaat aşamasına geçemeyen Ahmet Özçelik’in başkanlığındaki Livane Sanayi Sitesi’nin gecikmesi Artvin Sanayi Sitesi’nin gelişmesinin ve yeni isimlerin işyerleri açmalarının önündeki en büyük engel olduğunu ifade etti.

Başkan Ustael, “Bizim sanayi sitemizin büyümesini istiyoruz. Mesleğe yeni girmek isteyen veya sanayimizde yeni bir işyeri açmak isteyen onlarca insan başvuru yapıyor ancak maalesef yerimiz olmadığı için bu mümkün olmuyor. Ayrıca sanayimizde kendini daha büyük yerlere taşımak isteyen, işyerlerini geliştirip büyütmek isteyen işyeri sahiplerimizde bulunuyor. Bunlar bu yerleri boşaltsalar burada yeni işyerleri açılacak ve kalite artacaktır. Ahmet Özçelik başkanlığındaki Livane Sanayi Sitesi’nin temeli 4 yıl önce atılmasına rağmen halen inşaat aşamasına gelinememiştir. Son günlerde Livane Sanayi Sitesi’nin Kooperatif olarak Sanayi Bakanlığı’nca inşaatının yapılacağına ilişkin yapılanaçıklamalar bizleri mutlu etmiştir ancak çok büyük gecikme yaşanmıştır ve yaşanmaya da devam ediyor” dedi.

“Artvin’de Adeta Göçü Teşvik Ediyoruz”

Sanayi sitesinde yer bulup işyeri açmak isteyen ama bulamadığı için bu şehirden ümidini kesip göç eden insanların olduğunu söyleyen İsmail Ustael, “Bizim sanayi sitemize her gün onlarca insan işyeri bulmak için başvuruda bulunuyor. Bunun yanı sıra buradaki işyerlerini daha büyük yerlere taşımak isteyen ve Livane Sanayi Sitesi’nin tamamlanmasını bekleyen esnaf arkadaşlarımız da bulunuyor. Yaşanan gecikme sanayimizin gelişip büyümesinin de önüne geçiyor. Buradan daha büyük yerlere taşınmak isteyen arkadaşlarımız yeni yatırımlara yerlerinin küçük olması sebebiyle giremiyor. Sanayi sitesinde yer bulup işyeri açmak isteyen ama bulamadığı için bu şehirden ümidini kesip göç eden insanlarımız oluyor. Artvin’de adeta göçü teşvik ediyoruz. Livane Sanayi Sitesi’nin inşaatının bir an önce başlayıp tamamlanması gerekmektedir. Neden bu kadar gecikme yaşandı. 4 yılı aşkın süredir bir arpa boyu yol ilerleyememiş olmamız bizleri endişelendiriyor. Bir darboğaz içerisinde boğulmamak için adeta boşa kulaç atıyoruz. Sesimizin duyulması ve bizim dertlerimizle dertlenilmesini talep ediyoruz” diyerek konuştu.

Artvin Sanayi Sitesi Başkanı İsmail Ustael, Artvin bürokrasisi ve siyasilerden de Artvin Sanayi Sitesi’nin sorunlarına duyarsız kalmamaları ve sorunların çözümüne karşı etkin destek talebini de yineledi.