YEREL
Giriş Tarihi : 27-12-2021 10:35   Güncelleme : 27-12-2021 10:35

Necmettin Yılmaz Unutulmadı

Necmettin Yılmaz Unutulmadı

 

AÇÜ Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ı Unutmadı

Artvin Çoruh Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Satranç Topluluğu 2015 yılında AÇÜ Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olan ve Tunceli'de 16 Haziran 2017'de PKK'lı teröristlerce aracı yakıldıktan sonra kaçırılıp şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz adına Satranç Turnuvası düzenledi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Satranç Topluluğu tarafından düzenlenen Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Satranç Turnuvası hafta sonuüniversitenin şehir yerleşkesi öğrenci yemekhanesinde yapıldı.

Turnuva Başhakemliğini Öğr. Gör. NA Kemal Vehbi İmamoğlu ve hakemlikleri Öğr. Gör. Dr. Turan Aksakal ve Fatma Aksakal yaptı.

Turnuvaya 32 erkek, 10 kız sporcu olmak üzere toplam 42 sporcu katıldı. Turnuva sonunda erkeklerde Uğur Mahir Kino, ikinciliği Eyüp Dalğin, Üçüncülüğü Oktay Balkan; kızlarda birinciliği Ayşe Ceren Varlı, ikinciliği Özge Özdemir, Üçüncülüğü Esra Arıkboğa oldu. Dereceye girenlere madalya, tüm sporculara ise katılım belgesi verildi.

Yarışma hakkında bilgi veren Topluluk Başkanı Özge Özdemir, Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2015 yılında mezun olan Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz anısına bu turnuvayı düzenlediklerini ve turnuvaya ilginin çok fazla olduğunu ifade etti. Topluluk olarak üniversite öğrencilerinden satranç öğrenmek isteyenlere yardımcı olduklarını, yine Satranç Hakemi ve Antrenörü olmak isteyenlere de eğitim verdiklerini belirterek Artvin Çoruh Üniversitenin en aktif topluluklarından birisinin Satranç Topluluğu olduğunu belirtti.

HATİCE DİLER