SPOR
Giriş Tarihi : 30-08-2022 13:37   Güncelleme : 30-08-2022 15:28

Nedim Cihan Masa Tenisi Turnuvası Tamamlandı

Nedim Cihan Masa Tenisi Turnuvası Tamamlandı

Hopa’da Düzenlenen Nedim Cihan 2022 Uluslararası Kamp ve Açık Masa Tenisi Turnuvası Tamamlandı.

Hopa Kaymakamlığı ve Gençlik Merkezinin ortaklaşa düzenlediği uluslararası masa tenisi turnuvasına İstanbul, Kocaeli, Rize illerinin yanı sıra Gürcistan’ın Tiflis ve Batum şehirlerinden gelen sporcular turnuvaya heyecan kattı.

Turnuvada minikler, küçükler, yıldızlar ve genler kategorisinde toplam 65 sporcu yarıştı.

8 gün süren turnuvanın kapanış programına katılan Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, “Sportif faaliyetlerimiz geldiğimiz ilk günden beri kurguladığımız planlamalarda gençlerin kötü yollara düşmekten alıkonulması için planlamalarımız içerisinde çok büyük bir yer verilmektedir” dedi.

Üçüncü konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“11 ay önce çok güzel duygularla göreve başladığım Hopa'da her gün daha büyük mutluluklarla Göreve devam ediyorum. Hopa sadece ilçe içerisinde kalmayıp uluslararası projeler düzenleyebilen bir ilçe haline geldi. Bu noktada geçmişte Görev yapmış Bütün belediye başkanlarımızın, bütün siyasilerimizin Bütün devlet adamlarımızın emeği var. Biz de Buna örnek olarak bir dönem önce görev yapan merhum Nedim Cihan adına bir vefa örneği göstererek uluslararası getirdiğimiz ve bundan sonra her yıl düzenlemeyi planladığımız bir turnuva düzenledik. Turnuvaya Nedim Cihan ismini vermek istedik. Başlarda siyasi bir kişilik olduğu için Tedirgin olduk. Fakat 11 ayda gördüğüm beni yanıltmayan Hopa bu sefer de yanıltmadı. Nedim başkanın adını duyan herkes hangi siyasi görüşten olursa olsun hep iyi şekilde güzel şeylerle yad etti ve Hopa vefanın örneğini gösterdi. Ben bütün Hopa halkına teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Nedim başkanın yaptığı hizmetlerin öbür dünyada cennete gitmesine sebebiyet vermesini Rabbimden niyaz ediyorum, İnşallah mekanı cennettir. Sportif faaliyetlerimiz geldiğimiz ilk günden beri kurguladığımız planlamalarda gençlerin kötü yollara düşmekten alıkonulması için planlamalarımız içerisinde çok büyük bir yer verilmektedir. Bunun en başında Hopaspor gelmekte. Geldiğimiz ilk günden bu yana Hopaspor’a desteklerimizi esirgemeden yapmaya çalışıyoruz. Onun yanında diğer branşlarda da Hopa'nın bölgeye ve hatta Tüm Türkiye'ye örnek olabilecek sporcuların çıkacağını göstermek istiyoruz. Bunun ilk adımı olarak geçen yıl Balkan şampiyonu olan Avrupa üçüncüsü olan karatede başarılı bir kızımız var ona destek vermeye başladık. Ardından başarılı olmaya aday veya spor yapmak isteyen tüm kardeşlerimize desteklerimiz arttırmaya devam ediyoruz. Bunun da örneği olarak hem Gürcistan'dan hem de ülkemizin belirli yerlerinden gelen masa tenisi oyuncularımıza Hopa’mızı açtık spor salonlarımızı açtık onların en azından teknolojiden uzak sadece spor yapabilecekleri bir hafta geçirmesini sağladık. Bu Noktada bize yardımcı olan tüm hayırseverlere ve Gençlik Spor İl müdürüne Ben de teşekkür ediyorum Hopa Kaymakamı olarak. Bizler sporu kötü yollardan alıkoyan bir alan olarak görüyoruz bu noktada bundan sonra da çeşitlendirerek devam edeceğiz. Başta merhum Nedim Cihan'a şükranlarımı sunuyorum yaptığı hizmetler Dolayısıyla Allah razı olsun diyorum ardından bundan sonraki hizmetlerde hep beraber olacağımız değerli yol arkadaşlarıma bunların bir başlangıç olduğunu hatırlatarak daha çok yol almamız gerektiğini de Kaymakam olarak hatırlatıyorum.”

Turnuvanın kapanış programında konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, “Sporun temel amacı bakanlığımızın misyonu gençlerimizi spor ve buluşturarak çocuklarımızı sokaklardan kurtararak yeşil sahalara spor alanlarına getirerek iyi bir insan iyi bir vatandaş, Vatanını milletini seven birey olarak yetiştirmeyi amaç ve Hedef koymuş durumdayız” ifadelerini kullandı.

Demirkıran konuşmasında, “Birincisini düzenlemiş olduğumuz sporun Tabana yayılması, sporun gençlerle buluşturulması etkinliği kapsamında çalışma arkadaşlarımın uzun uğraşları oldu. Bu uğraşlar sonucunda farklı illerdeki sporcularda kulüplerle ve yurtdışındaki yöneticilerle görüşmeler sonucu sporcularımızı Hopa'da Artvinli çocuklarla buluşturmalarından dolayı Öncelikle çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde Hopa'dan Arhavi’den Kemalpaşa'dan birçok iş insanımızın siyasilerimizin Maddi manevi desteklerinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. Sporun temel amacı bakanlığımızın misyonu gençlerimizi spor ve buluşturarak çocuklarımızı sokaklardan kurtararak yeşil sahalara spor alanlarına getirerek iyi bir insan iyi bir vatandaş, Vatanını milletini seven birey olarak yetiştirmeyi amaç ve Hedef koymuş durumdayız. Bu hedeflerimizi gerçekleştirirken bize Maddi manevi destek olan ailelere teşekkür ediyorum. Çocukların elinden tutarak futbol sahasına getiren spor alanına getiren her biri bizim için kıymetli ve değerlidir. Biz bu amacımızı hedefimizi yerine getirebilmek için velilerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz, onların çocuklarının ellerinden tutarak yeşil sahalara getirmeleri bizim için kıymetli ve değerlidir. Bir gün Hopa'da Artvin'de olimpiyat şampiyonu Olmuş veya olimpiyatlara katılmış sporcularımızı omuzlarımızda taşımak arzusundayız. Bu vesileyle antrenörlerimize idarecilerimize ve bizi destekleyen Hopalı hemşerilerimize Çok teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın düzenlenmesinde bu kampın gerçekleşmesinde bize desteklerin sonuna kadar veren Hopa kaymakamımıza daha şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

Turnuvanın yazarı olan Gençlik Merkezi Masa Tenisi Antrenörü Leyla Aysan, turnuvaya ismini veren Nedim Cihan’ın Hopa’ya çok büyük katkısı olduğunu ve gençlerin sportif faaliyetlerine büyük katkısı olduğuna değindi.

Aysan, bu tarz faaliyetleri arttırmak için daha fazla çalışacaklarını belirterek, “gençlerimizi sportif faaliyetler ile tanıştırmak için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Onların kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Uluslararası bir turnuva düzenledik 8 gün boyunca çocuklarımızı Hopa’da ağırladık. Bize destek olan Başta Kaymakamımız Gürkan Üçüncü olmak üzere Gençlik Merkezi Müdürümüz Özgür Dede ve tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Hatice Diler

 

AdminAdmin