YEREL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 12:00   Güncelleme : 17-06-2021 12:00

O sene bu sene

Artvin Hopaspor Kulübü Başkanı Göksel Cihan, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve hedeflerine uygun transferle şehrin özlemini çektiği şampiyonluğun bu sene geleceğine inandığı ifade etti.

O sene bu sene

Şampiyonluk transfer çalışmalarına başladıklarını ifade eden Cihan iç transferde 2 oyuncuyla anlaşıldığını açıkladı.

Transferlere son sürat başlandı

Şampiyonluk için canla başla çalışan Artvin Hopaspor kulübü Başkanı Cihan; “Yönetim kurulu olarak Hopaspor için kulüpte yatıp kulüpte de kalkıyoruz. Öncelikli hedefimiz iç transferde yola devam etmek istediğimiz arkadaşlarla sözleşmelerini yenilemek istiyoruz. İlk 11 de oynayacak 7 veya 8 tane de yeni oyuncu transfer etmek istiyoruz. Alacağımız oyuncular kale, sağ bek, ileride de sağ ve sol, 10 numara, 8 numara, 2 de forvet transferi yapacağız. İç transferde 2 oyucuyla anlaştık, 4 tane oyucumuzun da sözleşmesi devam ediyor. Kalan 2 oyuncuyla da anlaşacağız. Hocamız yeni yapacağımız transferlerle alakalı her bölge için bize çok sayıda oyuncu önerisinde bulundu. Bizde araştırıyoruz ve Hopaspor için en iyi olacağını düşündüğümüz oyuncuyu Hopaspor’a kazandıracağız. Transferler için ayırdığımız bütçe 3.5 milyon TL ama bu 3.5 milyon TL maç başı paraları primler ile bize maliyeti 8 milyon TL civarında olacağını düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.

Hopaspor kongresinden sonra hep kulüpte olduğunu ifade eden Cihan, sabah 8 de kulübe girdiğini ve akşam işi bitene kadar kulüpte kaldığını söyledi. Cihan, yaz transferler bitene kadar Hopa da olacağını ve takımla birlikte kampa da gideceğini ifade etti. Sezon kampını ise Erzurum’da yapmayı düşündüklerini açıkladı. Kampa gitmeden de transferleri bitirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Playoff kabul etmiyoruz hedef şampiyonluk

Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyleyen Cihan; “Hedefimiz kesinlikle şampiyonluk başka bir düşüncemiz yok. Hopaspor’un şampiyonluğu sportif anlamda çok önemli olsa da biz Hopa ilçemiz içinde önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bilinçle Hopa’ya da bir şeyler katmak istiyoruz. 2. Lige yükseldiğimizde ilçemize ekonomik girdilerin daha da artacağını düşünüyoruz” ifade etti.

Kalıcı kaynak şart

Kalıcı kaynakları artırmayı hedeflediklerini söyleyen Cihan; “Kulübümüzün kalıcı kaynağı belediyenin sahilde otoparkı var tırlar için onu alabilirsek kalıcı gelir elde edebileceğiz. Onun dışında kalıcı bir kaynağımız yok o sebeple elimden geldiği kadar kulübün başkanı olarak, Hopaspor taraftarı olarak elimden geldiği kadar destekte, bağışta bulunacağım. Kalıcı kaynak oluşturabilmek için Hopaspor store yi büyüteceğiz, forma satışı yapacağız” açıkladı.

Birlik olursak Süper lige bile çıkarız

Artvin Hopaspor’un tüm Artvin’in destekleyip sahip çıkması gerektiğini dile getiren Cihan; “Artvin ili, Ardanuç’yla, Yusufeli’siyle her ilçesiyle bütün olup Hopaspor’u desteklerse daha iyi olur. Biz bunun için Ardanuç’tan yönetici aldık. Artvin ili Hopaspor’a bağlansa, sahip çıksa, destek verse değil 2. Lig, Süper Lige bile çıkar” dedi

Altyapıdan her sene 2 oyuncu

Altyapıya verdikleri önemi anlatan Cihan; “Bizim altyapılarla birlikte toplam 4 tane takımımız var. Şuan yaz okulu başladı. Bunların yaş kategorisinin ayrı bir hocası var. 14 yaş grubundan başlayıp 20 yaş grubuna kadar çocuklar altyapıda boy gösteriyorlar. Her sene en az 2 tane oyuncu A takıma çıkıyor. Altyapıdan yetişen şu takımda oynayan bazı oyunculara bir teklif yok. Ancak isteyenler olduğunu biliyoruz. Altyapıdan oyuncularımıza teklif gelirse hem gururlanırız hem de ekonomik anlamda kulübe girdi olur” dedi. 

1000 yetmez 5000 istiyoruz

Stat çalışmalarından bahseden Cihan; “Bizim stadı büyütme çalışmamız var. 1000 kişilik artırma teklifi verdiler. Biz bu teklifi kabul etmedik. Biz bunu 5000 e çıkarmaya çalışıyoruz. Şuan başlansa 1000 kişi artırabilirler ama biz 5000 artırılmasını istiyoruz. Çünkü bizim seyircimiz 1. Ligdeki hatta Süper Ligdeki bazı takımları bile kıskandıracak seviye de o sebeple Hopaspor çok daha iyi bir stadı fazlasıyla hakkediyor. Biz de bunun için var gücümüzle çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Hopaspor sadece futbol kulübü değildir

Hopaspor’un gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu söyleyen Cihan; “Hopaspor aynı zamanda sadece sportif faaliyet anlamında değil Artvin’in, Hopa’nın da tanıtımına çok katkısı olan bir kulüp. Hopa zaten sosyal faaliyetleri fazla olan bir ilçe değil. İnsanların en sevdiği şey futbol, insanlar hafta da bir 90 lık dakika maçı bekliyor. Hopaspor insanları, gençleri alkolden, uyuşturucudan yani kötü alışkanlıklardan da uzak tutuyor. Çünkü insanlar sportif faaliyet olmayınca şehirde de sosyal faaliyet az olunca yapmamaları gereken, başlamamaları gereken şeylere başlayıp yapıyorlar. Yani Hopaspor’u sadece futbol kulübü olarak göremeyiz” söyledi.

O sene bu sene

Hopa şehrinin yönetime olan güvenini dile getiren Cihan “Şuan Hopa sokakları bizim yönetim listesini gördüğünde bu senede şampiyon olamazsak daha da olamayız diyorlar. O sebeple şehrin sinerjisi, güveni hat safhada bizde bu güveni boşa çıkarmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Zaten benim bu takımı daha üst liglere çıkarma hedefim olmasa başkanlığa aday olmazdım. Hopaspor zaten büyük bir kulüp zaten 3 Ligden düşecek bir kulüp değil. Bu büyük kulübü daha iyi yerlere getirebilmemiz gerek. Çünkü Artvin Hopaspor’un ismi çok büyüktür. Kuruluşu 1961 yılıdır. Yani Trabzonspor’dan bile önce kurulmuş bir kulüptür” dedi.