YEREL
Giriş Tarihi : 25-06-2021 11:22   Güncelleme : 25-06-2021 11:24

Ödül töreni gerçekleştirildi

"1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" ödül töreni gerçekleştirildi.

Ödül töreni gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında düzenlenen "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" ödül töreni, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ülke genelinde projeye katılan öğrenci ve öğretmenlerle telekonferans yöntemi bir araya geldiği buluşmanın ardından yapıldı.

Telekonferans yöntemiyle yapılan etkinliğe Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve İl Milli Eğitim Müdürleri ve 81 ilimizden "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" etkinliğine katılan öğrenci ve öğretmenler katıldılar.

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında güzel sanatlar liselerinde okuyan gönüllü öğrenciler öğretmenlerinin rehberliğinde, 81 ilde oluşturulan çevrim içi gruplarda, 1000 okulun öğrencilerinden müzik ve resim alanında yeteneklerini geliştirmek isteyenlere bilgi ve birikimlerini düzenlenen eğitimler ile aktardılar.

Eğitimler neticesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve bu öğrencileri yarışmaya hazırlayan güzel sanatlar lisesi öğrencileri ile öğretmenlere teşekkür belgesi ve yapılan değerlendirmeler sonucunda resim alanı ve müzik ses icrası alanında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor etkinliğine ilimizden katılan Hopa 15 Temmuz Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Nazan Kaçvin (Müzik Alanı Birincisi), Ertuğrul Topaloğlu (Müzik Alanı İkincisi) ve görevli öğretmen Turan Kara ile Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Belinay Kurdoğlu (Resim Alanı Birincisi), Serhan Çebin (Resim Alanı İkincisi), Ceylin Çağ (Resim Alanı Üçüncüsü) ve görevli öğretmen Burcu Şahin Üşümüş teşekkür belgeleri ve hediyelerini düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Güray'dan aldılar.

Düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilerden resim ve müzik alanlarında birinci olanlara dizüstü bilgisayar ikinci ve üçüncü olan öğrencilere tablet bilgisayar hediye edildi.