YEREL
Giriş Tarihi : 30-10-2021 19:20   Güncelleme : 30-10-2021 19:20

Öğrenciler Su Sporları Şenliğinde Stres Attı

Öğrenciler Su Sporları Şenliğinde Stres Attı

Artvin Çoruh Üniversitesinde Cumhuriyetin kuruluşunun 98. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında "Su Sporları Şenliği" düzenlendi. Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından Artvin Marina Tesislerinde üzerinde gerçekleştirilen şenlikte öğrenciler durgun su kanosu, zipline, su kayağı, su yatağı ve tekne turu gibi etkinliklerle baraj gölünde eğlenceli saatler geçirdi.

 

Baraj göllerini su sporlarına kazandırmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikte öğrenciler Artvin’in doğal güzellikleri ile çevrelenen bir ortamda sınavlardan önce stres atma imkânı buldu. Öğrenciler bu etkinlik sayesine hem spor yapma hem de Artvin’i farklı yönleri ile tanıma imkânı bulduklarını dile getirdiler.

 

Bilindiği üzere Üniversitemiz doğa ve su sporları temasındaki etkinliklerle, yeşilin her tonu ile bezenen Artvin’de öğrencilerine huzurlu bir ortamda eğitim hizmetleri veriyor. Bu çerçevede Üniversitemizde Su Sporları Şenliği'nin yanı sıra kar şenlikleri ve bahar şenlikleri ile dağcılık ve tırmanma eğitimleri, kamp ve doğa gezileri gibi muhtelif faaliyetler düzenli olarak gerçekleştiriliyor.