YEREL
Giriş Tarihi : 02-01-2023 13:12

Öğrencilere tecrübelerini aktardı

Öğrencilere tecrübelerini aktardı

Artvin TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kariyer Günleri kapsamında okulun konferans salonunda söyleşi gerçekleştirildi. Artvin Sanayi Sitesi Başkanı ve Ustael’in konuk olduğı programda iş olanakları ve iş yaşantısı üzerine konuşuldu.

Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ustael, Meslek lisesi öğrencileriyle tecrübelerini paylaşarak geleceğe hazırlanmaları için Meslek Tanıtım programı gerçekleştirdi. TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Ustael, gençlere gelecekte meslek seçimi, yaşayacakları deneyim ve kariyer oluşturma süreçleri hakkında bilgilendirme semineri düzenledi. Seminere çok sayıda öğrenci ve okul yöneticileri katıldı.

Gerçekleştirilen seminerle birlikte lise öğrencilerini yakından ilgilendiren ve hayata atılmadan önce önemli kararların alındığı bu süreç öğrencilere detaylı olarak aktarılıp gelecekleri hakkında bilgi sahibi olmaları sağlandı.

Seminere konuşmacı olarak katılan Artvin Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Ticaret işletme sahibi İsmail Ustael, öğrencilere farklı başlıklarda bilgi ve tavsiyelerde bulundu.

Eleman yetiştirme ve kalifiyeli eleman bulma konusunda sorun yaşandığını belirten Ustael, “Gençler bizim geleceğimiz onları çıkacakları bu yolda bilgilendirmek başta bizim görevimiz. Sadece aldıkları eğitimle değil gerçek hayatın ve iş dünyasının içeriğine de hakim olmaları gerekir” diye konuştu.

Gündem ArtvinGündem Artvin