YEREL
Giriş Tarihi : 02-06-2021 11:52   Güncelleme : 02-06-2021 11:52

ÖĞRENCİLERİMİZ OKULLARINA KAVUŞTU

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Karadeniz Bakır İlkokulunu ziyaret ederek kademeli normalleşme kapsamında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlayan öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya geldi.

ÖĞRENCİLERİMİZ OKULLARINA KAVUŞTU

Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 01 Haziran 2021 Salı günü tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, seyreltilmiş olarak yüz yüze eğitime başlayan ilkokul öğrencilerimizi sınıflarında ziyaret ederek öğrencilerimizin okullarına kavuşma heyecanlarına ortak oldu.

Ziyarette konuşan ACAR, “Öğrencilerimiz okullarına, biz de öğrencilerimize kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Kademeli normalleşme sürecinde salgın ile mücadelenin devam ettiği bilinciyle okulda, evde, günlük hayatta salgın kurallarına hassasiyetle uyarak ve çevremizdekileri de bu konuda örnek olarak öğrencilerimiz tam zamanlı olarak okullarına kavuşmalarını sağlamak elimizde” dedi.

ACAR sözlerini, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitimin 01 Haziran 2021 Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlandığını 07 Haziran 2021 Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün olarak yüz yüze eğitime başlanacağını yüz yüze eğitimlere katılımın, isteğe bağlı olup "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirileceğini hatırlatarak tamamladı.

 

Videokonferans Yöntemiyle “II. Sınıflar Kitap Okuyor” Etkinliği Yapıldı

Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve bu yıl beşincisi yapılan “II. Sınıflar Kitap Okuyor Projesi” çevrim içi etkinliği 31 Mayıs 2021 Pazartesi Saat:20.00’de yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR’ın katılımı ile gerçekleştirilen etkinliğe Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf SARAÇ, İl ve İlçe Şube Müdürleri, okul idareci ve öğretmenleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Öğrenci ve ailelerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte Ardanuç Atatürk İlkokulu ikinci sınıf öğrencileri okudukları kitapları anlatarak kitap hakkında yorumlar yaparak hislerini paylaştılar.

Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı, kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bu projeyi hazırlayan öğretmenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında; Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm öğrencilerimizin kitap okuyarak kendilerini geliştirme isteği içinde olmalarını önemsediklerini ifade etti.

ACAR, etkinliğe katılan öğrencilere bir hediyesi olduğunu söyleyerek “Okuyan Artvin Projesi” kapsamında öğrencilerin seviyelerine uygun olarak seçilen kitapların en kısa sürede ulaştırılacağını ifade etti.

Etkinlik öğrencilerin hep birlikte hediye kitaplar için teşekkür ederek daha çok okumaya söz vermeleri ile tamamlandı.