YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2022 11:58

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Şavşat eski Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenk sunumu gerçekleştirdi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa Şavşat Belediye Başkan Vekili Suzan Gündüz Altun, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlama programı göreve yeni başlayan öğretmenin konuşması, slayt gösterisi, oratoryo, yeni atanan öğretmenlerin yemin töreni ve koro ile sona erdi.

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “24 Kasım 1928’de Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı ile onurlandırılmıştır.

Eğitim sistemindeki köklü değişiklikler, fedakar öğretmenlerimizin gayretleri ile ülkemizi o günkü karanlık günlerden bugünkü aydınlık ve çağdaş günlere taşımıştır.

Başöğretmenimiz Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ özdeyişinde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görev büyük önem arz etmektedir. Öğretmenlik, bilgeliği ve erdemliği temsil eden çok önemli bir meslektir. Bu açıdan baktığımız zaman, yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel, sosyal ve kültürel yönde yetişmesinde, topluma faydalı birer fert olarak kazandırılmasında değerli öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. O yüzden öğretmenlerimizi sadece ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hatırlamamalı, onlara hak ettikleri saygı ve değeri eğitime sunacağımız katkılarla göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine önemli ve kutsal görevi yerine getiren bütün öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere hakkın rahmetine kavuşmuş olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.”

Gündem ArtvinGündem Artvin