YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2022 11:50

“Öğretmenler yarınların güvencesidir”

“Öğretmenler yarınların güvencesidir”

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, öğretmenler gününü kutlayarak, “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kıymetli meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

“Yarınlarımızın ümidi evlatlarımızı; vatanını ve milletini seven, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirme görevini büyük bir çaba ile yerine getiren öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyorum.” diyen Akgümüş, “İlk emri 'Oku' olan yüce kitabımız Kuran’ı Kerim bizlere, ilim tahsilini öncelikli tavsiye olarak sunmuştur. Öğretmenlerimiz her bir öğrencisini ayrı ayrı keşfederek zihinlerde yeni bir ufuk açan, verdiği onurlu çaba yarınların güvencesi ve gururu olacaktır. Gençlerimiz, vatan millet sevgisiyle fedakârca görevini yerine getiren öğretmenlerimizin elinde yetişecek ve yarını şekillendirecektir.

Başöğretmen Atatürk, ‘Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir’ diyerek öğretmenliğin meslekten ziyade kutsal bir sorumluluk olduğunu vurgulamıştır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevi başında şehit olmuş ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve hürmetle anıyorum.Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bilgi ve şefkat ile yoğurarak yarınlara hazırlayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü nü en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Gündem ArtvinGündem Artvin