YEREL
Giriş Tarihi : 30-12-2022 13:23

Okul deneyimi uygulaması yapıldı

Okul deneyimi uygulaması yapıldı

İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğrencileri Okul Deneyimi Uygulaması Gerçekleştirdi

Fen-Edebiyat Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı 4. sınıf öğrencileri “Çocuklara Yabancı Dil Öğretimi” dersi kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Ataş’ın danışmanlığında Çoruh İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Artvin Halk Eğitim Merkezi 37-72 Ay Oyun Odası’nda dönem boyunca gönüllü olarak gerçekleştirdikleri Okul Deneyimi uygulamasını tamamladı.

Okullardaki ve anasınıfındaki İngilizce derslerinde gerçekleştirdikleri bu gözlemler ile öğrenciler hem fakültedeki derste işlenen teorik bilgilerin pratikteki uygulamalarını görme fırsatı buldu hem de öğretmenlik mesleğini tecrübe etti.

Fen Edebiyat Fakültesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu kapsamda öğrencilerimize gözlem ve okul deneyimi imkanı sunan Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, okul idarecileri İlknur Avşar ve Oğuzhan Sürücü’ye, dönem boyunca sınıflarında öğrencilerimizi misafir eden Çoruh İlkokulu İngilizce öğretmeni Emine Özkurt Balcı’ya, Atatürk Ortaokulu İngilizce öğretmenleri Tuğba Çoban ve Turgay Keskin’e, Artvin Halk Eğitim Merkezi 37-72 Ay Oyun Odası Okul Öncesi öğretmeni Büşra Keleş’e teşekkür ederiz.”

AÇÜ

 

Gündem ArtvinGündem Artvin