YEREL
Giriş Tarihi : 04-12-2021 15:02   Güncelleme : 04-12-2021 15:02

Okul Sporları Kapsamında Düzenlenen yüzme İl Birincileri Düzenlenen Törenle Madalyalarını Aldı.

Okul Sporları Kapsamında Düzenlenen yüzme İl Birincileri Düzenlenen Törenle Madalyalarını Aldı.

Yüzme İl Birinciliği Gerçekleştirildi

Gençli ve Spor Bakanlığının gençleri sportif faaliyetlerle tanıştırmak ve spora yönlendirmek amacıyla düzenlediği okul sporları etkinlikleri Artvin ve ilçelerinde tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda yapılan 2021 - 2022 eğitim-öğretim yılı okul sporlarıyüzme il birinciliği Artvin Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzda yapıldı. Kendi kategorilerinde birinci olan gençlere yapılan törenle madalyaları takdim edildi.

Yüzme göre il birincilerinin isimleri şöyle:

50 Metre Serbest Stil

1. İdil AKSU Artvin Fen Lisesi

2. Ela SATIR Artvin Fen Lisesi

3. Doğa ŞİMŞEK 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

4. Betül KARAMAHMUTOĞLU Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi

 

100 Metre Serbest Stil

1. Ela SATIR Artvin Fen Lisesi

2. Doğa ŞİMŞEK 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

200 m Serbest Stil

1. Yağmur SÖNMEZ 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

 

50 Metre Sırtüstü

1. İdil AKSU Artvin Fen Lisesi

2. Asrın İLKE 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

3. Ela SATIR Artvin Fen Lisesi

4. Sudem BİRİNCİ Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi

 

100 Metre Sırtüstü

1. Eylül ADA 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

2. Sudem BİRİNCİ Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi

3. Betül KARAMAHMUTOĞLU Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi

 

200 Metre Sırtüstü

1. Asrın İlke GÜMÜŞ 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

50 m Kelebek Stil

1. İdil AKSU Artvin Fen Lisesi

 

50 Metre Kurbağalama Stil

1. Eylül Ada ÇANKAYA 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

 

100 Metre Kurbağalama Stil

1. Yağmur Sönmez 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

 

4 x 100 Serbest Bayrak Yarışı

1. Eylül Ada ÇANKAYA

2. Asrın İlke GÜMÜŞ

3. Doğa Şimşek

Takım Sıralaması

1.15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

2. Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi

 

Hatice Diler