YEREL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 13:46   Güncelleme : 05-04-2021 13:46

Okul ve kurs ziyaretleri devam ediyor

Yusufeli İlçe Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Alp, Koronavirüs salgını gölgesinde açılan okul ve kursları takip etmek, işleyişi yakından görmek üzere ziyaretlerini sürdürüyor.

Okul ve kurs ziyaretleri devam ediyor

Kazım Karabekir İlkokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu ve Kazım Karabekir Mahallesi'nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan "Kırk Yama" kursu ile devam etti.

Ziyaretlerine Kazım Karabekir Mahallesi'nde açılan "Kırk Yama" kursu ile başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp, kursta yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

Ardından Kazım Karabekir Ortaokulu'na geçen Alp, yüz yüze eğitime devam eden 8. Sınıf öğrencilerini dersliklerinde ziyaret etti. Öğrencilere yaptığı konuşmada özellikle kitap okumaları konusuna vurgu yaptı. Günün son ziyaretini Kazım Karabekir İlkokulu'na gerçekleştiren Alp yüz yüze eğitime devam eden tüm sınıfları dolaşarak öğretmenlerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı ve karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Özel Eğitim sınıflarını da inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp özel eğitim sınıflarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için atılacak yeni adımların neler olabileceği konusunda okul yöneticileri ve öğretmenlerle değerlendirmeler yaptı. Öğrencilerle yakından ilgilendi ve onların dertlerini dinledi. Salgınla mücadele kurallarına uymanın önemini hatırlatarak sağlık ve başarı dileklerinin ardından ziyaretlerini sonlandırdı.