YEREL
Giriş Tarihi : 18-04-2022 10:46   Güncelleme : 18-04-2022 10:46

Orman Köylüsüne Makine Desteği

Orman Köylüsüne Makine Desteği

Bu program dahilinde Ardanuç’ta traktör ve tomruk çekme vinci (tambur) anahtar teslimi yapıldı.

Orman Genel Müdürlüğü, Orköy destekleri ile orman köylümüzün gülen yüzü olmaya devam ediyor.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından orman içinde veya bitişiğindeki köylülerin sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla Orköy destekleri veriliyor. Artvin Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2022 yılı Orköy projeleri kapsamında 55 orman köyünde 352 aileye 5 milyon 600 bin liralık kredi ile destekleniyor. Verilen desteğin yüzde 20’si hibe yüzde 80’i ise faizsiz 3 ila7 yılda geri ödemesi yapılacak şekilde planlandı.

2022 yılı Orköy faaliyetleri kapsamında 6 adet traktör, 8 adet tomruk çekme vinci (tambur), 50 ünite arı ailesi, 33 ünite dış cephe kaplama, 226 ünite dam örtülüğü ve 29 ünite güneş enerjisi ile su ısıtma sistemleri programa alınarak hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Bu program dahilinde Artvin ili Ardanuç ilçesinde traktör ve tomruk çekme vinci (tambur) anahtar teslimi yapıldı. Projeden yararlanan orman köylüsü üretim işçileri; proje sayesinde traktör ve tambur sahibi olduklarını, kendilerine iş imkânı verildiğini, bu sayede gelir düzeylerinin artacağını ve verilen desteklerden memnun olduklarını belirttiler.

Bölgemizde, Orköy projelerine olan talep ve memnuniyet her geçen gün artıyor. Artvin Orman Bölge Müdürlüğümüz Orköy kredileri ile orman köylüsünün yanında ve destek vermeye devam edecek.