YEREL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 11:54   Güncelleme : 13-01-2022 11:54

“Orman Köylüsünün Yerinde Kalkınması İçin Çalışıyoruz”

“Orman Köylüsünün Yerinde Kalkınması İçin Çalışıyoruz”

Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, Bölge Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü ve İşletme Müdürü ile birlikte, Ardanuç Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaretleri esnasında Peynirli köyünde Orman Kooperatif üyeleri ve orman köylüleri ile bir araya gelerek, çalışmalar hakkında bilgi alıp, taleplerini dinleyip fikir alışverişinde bulundu.

Bölge Müdürü Dr.Mimar Sinan Özkaya; Orman Genel Müdürlüğümüzün Özellikle kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, orman köylüsünün bilgilendirilmesi, eğitilmesi gibi konular üzerinde sağlanan sosyal ve ekonomik projeler ile 2022 yılında üretim faaliyetlerinde çalışanlar için üretim birim fiyatlarında yapılan %51 lik fiyat artışının son 20 yılın en yüksek birim fiyat artışı olduğunu belirterek, orman köylüsü için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Köylüler ve Kooperatif üyeleri; Orman ve Köy İlişkileri ORKÖY Projesi kapsamında verilen hibe ve kredi desteği ile üretimine verilen yüzde 51'lik zammın Kooperatif Üyeleri tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, Bölge Müdürü ve Orman Teşkilatına teşekkürlerini iletti.

 

Orman Bölge Müdürlüğü