YEREL
Giriş Tarihi : 12-04-2022 10:47   Güncelleme : 12-04-2022 10:47

Ormancılık Haftası Turnuvaları Tamamlandı

Ormancılık Haftası Turnuvaları Tamamlandı

Artvin’de 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası kapsamında düzenlenen satranç ve masa tenisi turnuvasından dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Artvin Orman Bölge Müdürü Dr.Mimar Sinan Özkaya, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Sinan Saatçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Güray, Artvin Orman İşletme Müdürü Tuncay Bilmiş, Artvin Ormanspor Kulüp Başkanı Alim Çelik ve yarışmalarda dereceye giren sporcular katıldı.

Programda dereceye giren sporculara protokol üyelerince kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Programda konuşan Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası kapsamında yaptıkları birçok etkinlikle haftayı dolu dolu geçirerek toplumda farkındalık oluşturmanın gayreti içinde olduklarını söyledi.

Bu etkinlikler kapsamında masa tenisi ve satranç turnuvası gibi yarışmalar düzenlediklerini kaydeden Bölge Müdürü Özkaya, “Düzenlediğimiz yarışmalara ilgi göstererek katılan tüm sporculara teşekkür ediyorum. Başarılı olarak derece yapan sporcularımızı da ayrıca tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Masa Tenisinde Turnuvada Dereceye Girenler

Artvin Merkez ilçe liseler arası “Genç Kozalak Masa Tenisi Turnuvası” erkeklerde Sosyal Bilimler Lisesi birinci olurken Artvin Spor Lisesi ikinci, Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi de dördüncü oldu.

Masa tenisi turnuvası kızlar kategorisinde de Sosyal Bilimler Lisesi birinci olurken, İbn-i Sina Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Artvin Spor Lisesi üçüncü, Kazım Karabekir Lisesi dördüncü oldu.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü personeli arasında düzenlenen masa tenisi turnuvasında ise Bülent Zeki Surat birinci, Tuncay Bilmiş ikinci, Tanju Bilgin de üçüncü oldu.

Satranç Turnuvasında dereceye girenler

Dünya Ormancılık Günü ve Haftası kapsamında il genelinde ortaokullar arasında düzenlenen satranç turnuvasında Sıralama Listesi Murgul Damar Ortaokulundan Emirhan Sönmez birinci, Artvin Gazi Ortaokulundan Bünyamin Yazıcı ikinci Borçka Atatürk Ortaokulundan Akif Emre İnan üçüncü, Artvin Seyitler Toki Şehit Onur İlhan Ortaokulu’ndan Mustafa Dede de dördüncü oldu.

İl genelinde ilkokullar arasında düzenlenen satranç turnuvasında Arhavi Fatih Sultan Mehmet İlkokulundan Uygar Eren birinci, Artvin Çoruh İlkokulundan Eymen Oğuz Kaan Aksakal ikinci Artvin Vakıfbank İlkokulundan Kuzey Gültekin üçüncü oldu.