YEREL
Giriş Tarihi : 05-05-2022 21:54   Güncelleme : 05-05-2022 21:54

Ortaköy (Berta) ve Çevre Köyleri Boğa Güreşleri Yapıldı

Ortaköy (Berta) ve Çevre Köyleri Boğa Güreşleri Yapıldı

Artvin’de Boğa Güreşleri Festivalleri başladı. Ortaköy (Berta) ve çevre köyleri Sakalar köyü Boğa güreşleri festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Ortaköy (Berta) ve çevre köyleri Boğa güreşleri Sakalar köyü arenasında gerçekleştirildi.

Artvin Sakalar Köyü Festivali bünyesinde düzenlenen Boğa Güreşlerinde büyük heyecan yaşandı. Festivali Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, İyi Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, İyi Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Murat Bilir, Belediye Başkan Danışmanı Emrah Özkan ve Artvin Şoförler Odası Başkanı Şeref Öngüner İle birlikte vatandaşlar izledi.

Ortaköy (Berta) ve çevre köyleri Boğa güreşleri festivaline katılan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin “Artvin Kültürümüzü yaşatan, insanımıza bu bayram gününde neşe katan kıymetli Dernek Yönetimi ve Boğa sahiplerine teşekkür ediyor, bu vesileyle Ramazan Bayramınızı tekrar kutluyorum” dedi.

Heyecanlı ve kıran kıran güreşlere sahne olan Ortaköy (Berta) ve çevre köyleri Boğa güreşlerinde Güroğlu Kardeşlere ait boğa Baş Boğa olurken Başaltı kategorisinde de Haluk Koçer’e ait boğa birinci oldu. Küçük Başaltında Ertuğrul Çelik, Büyük orta da Şemsettin Turan ve Küçük orta kategorisinde ise Köksal Öztürk’ün boğaları birinci oldu. 

Hatice Diler