YEREL
Giriş Tarihi : 10-05-2022 11:59   Güncelleme : 10-05-2022 11:59

“OYLAR BOŞA BAŞLAR TAŞA”

“OYLAR BOŞA BAŞLAR TAŞA”

Saadet Partisi Gültekin Soydan seçmen kitlesine seslenerek bugüne kadar kullanılan oyların nelere sebep olduğuna değinerek seçmene seslendi.

Seçmenlere bugüne kadar verdikleri oyların sonucunda neler yaşandığına dikkat çeken İl Başkanı Gültekin Soydan, “Oylar Boşa Başlar Taşa” dedi.

Başkan Soydan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Oylarınız boşa gitmesin!” diyenlere uydun, bugüne kadar Millî Görüş’ün tek temsilcisi Saadet’e oy vermedin.Erbakan Hoca’mızın ve diğer Millî Görüşçülerin bütün uyarılarına rağmen, Hakk’ın temsilcisi varken “ehven-i şer” diye sana dayatılan bahanelere uydun, kalabalık neredeyse oraya gidip oy verdin!

Verdin de ne oldu?

Senin oyunla, zalim işgalcilere destek verildi. Başta Afganistan, Irak, Libya, Suriye olmak üzere İslam dünyası mahvedildi. Milyonlarca Müslüman katledildi. İffetler kirletilip nesiller yok edildi. On milyonlarca Müslüman yuvasını yurdunu bırakıp kaçmak zorunda kaldı. İslam Birliği fikrine darbe üstüne darbe vuruldu.

Senin oyunla, Türkiye madden iflasa getirildi. İsraf, soygun, vurgun, lüks, şatafat dağlar gibi servetleri yuttu. Yarınımız tehlikeye girdi. Borçlarımız altından kalkamayacağımız seviyelere ulaştı.

Senin oyunla, Türkiye manen ahlâk çöküntüsüne geldi. En temel taşımız olan aile kurumu perişan edildi. Boşanma rekorları kırılıyor. Eşler ve çocuklar sokaklara düştüler. Cinayet rekorları kırıldı. Feminizm denen yıkıcı akım eşlerin arasına sokuldu. Hapishaneler doldu, doldu taştı.

Senin oyunla, istikbalimiz olan üretim tesisleri yok edildi. Babalar gibi satıldı, yıkıldı, devre dışına çıkarıldı. Yenisini kurmaya kalkışsak bir ömür yetmez duruma geldi.

Senin oyunla, tarım ve hayvancılığımız altından kalkılamayacak derecede darbeler yedi. Temel gıda ve ihtiyaç maddelerinde dış devletlere muhtaç edildik. Açlar ve muhtaçlar sokaklara döküldü. Kuyruklar uzadı. İşsizler ordusu oluştu. Dar ve sabit gelirli, asgari ücretli, emekli, dul ve yetim çaresizlikten feryat eder duruma geldi.

Senin oyunla, enflasyon azdırıldı. Akşamki fiyatlar sabaha katlanarak karşımıza çıkıyor. Oy verdiklerin önce inkâr etmeye yeltendiler. Baktılar ki minare çuvala sığmıyor, şimdi “biz de farkındayız” gibi anlamsız cümlelerle seni yatıştırmaya gayret ediyorlar. Bir faizi, bir dövizi parlatıp ateşi söndürmeye çalışıyorlar. “Paramız düşebileceği en kıymetsiz duruma” düşürüldü. Hâlâ üretimi düşünen yok. Hiperenflasyon yıkımı kapımızı güm gümçalıyor.Senin oyunla, hepimize İslam tarihinin en faizci iktidar dönemini yaşatıyorlar. Faizin ismini değiştirip, hepimizin vergileri ile rantiyecileri besliyorlar. Zengin kesim servetler yığarken fakir daha da fakirleşiyor.

Senin verdiğin oylarla, eğitimimizin kalitesi muz cumhuriyetlerindeki eğitimin de altına düşürüldü.

Ey vatandaş!

Oyum boşa gitmesin diye Millî Görüş’e vermedin!

Vermedin de ne oldu?

Olan hepimize oldu!

Olan ülkemize oldu!

Olan milletimize oldu!

Elim kırılaydı, başımı taşlara vuraydım, pişmanım gibi feryatlar bizi kurtaracak mı?

Hâlâ çözümün Millî Görüş’te olduğunu anlamayacak mısın?

Hâlâ oyum boşa gider, safsatasına kanacak mısın?

Hâl3a anlamayacak mısın?

TAŞ KALPLİLER

Millî Görüşçüler feryat ediyor iken,

Büyülenmişlerin kalbi sanki taştı,

Şimdi kaba etlerine battı ya diken,

Feryad-ü figanlar meydanlara taştı.”