YEREL
Giriş Tarihi : 30-07-2021 10:22   Güncelleme : 30-07-2021 10:22

Oyunculuk eğitimi almak isteyenler dikkat

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Konservatuar Fakülteleri sahne sanatları oyunculuk bölüm mezunu olan Berkay Alkan, Artvin’de konservatuar okumak isteyen gençler için mülakat hazırlık eğitimleri vermeye başladı.

Oyunculuk eğitimi almak isteyenler dikkat

Öztürk Serengil tiyatro ekibinin kurucu oyuncularından olan Alkan, mülakat tarihine kadar sıkı çalışma yapıp Artvinli genç öğrencileri Türkiye’nin en iyi oyunculuk eğitimi veren üniversiteleri kazanacaklarından son derece emin olduğunu söyledi.

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Konservatuar Fakülteleri sahne sanatları oyunculuk bölümleri mülakat hazırlık eğitimleri başladı. 6 yıl önce Öztürk Serengil tiyatro ekibiyle başlayan bu serüven devam ediyor. Artvin’de oyunculuk bölümü okuma hayaliyle yanıp tutuşan gençler için böylesine bir fırsat yaratan eğitmen Berkay Alkan ise herkesin takdirini topladı.

Mülakatların 2 aşamadan oluştuğunu dile getiren Alkan ilk aşama için şan solfej ritim hareket dans eğitimlerinin süreceğini ikinci aşama için ise trajedi ve komedi parçalar hazırlayacaklarını dile getirdi. Bu çalışmalar için ne kadar erken başlanırsa o kadar verim alınacağını öğrencilerin kendilerine inanmaları gerektiğini olumsuz düşüncelere kapılmamalarını söyledi. Mülakat tarihine kadar sıkı çalışmalar yapacaklarını ve Artvinli genç öğrencilerin Türkiye’nin en iyi oyunculuk eğitimi veren üniversitelerini kazanacaklarından şüphesi olmadığının da altını çizdi.