YEREL
Giriş Tarihi : 19-01-2023 10:30

Özalp Güven tazeledi

Özalp Güven tazeledi

Yusufeli Esnaf ve Sanatkarları Odası Kredi Kefalet Kooperatifi olağan genel kurulu gerçekleştirildi.

Yusufeli Esnaf ve Sanatkarları Odası Kredi Kefalet Kooperatifi olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Ali Özalp ve Mehmet Eğilmez’in aday olduğu kongrede 411 oy alan Ali Özalp yeni dönem başkanı olarak güven tazeledi.

Olağan kongreye katılan  591 üye’den 539’u oy kullandı. Oylardan 3’ü geçersiz 1’i boş çıktı. Seçim sonucunda Mehmet Eğilmez 124 oy alırken Ali Özalp 411 oy alarak yeni dönem başkanı oldu.

Kongrede konuşma yapan Ali Özalp,  “Kıymetli misafirler Esnaf ve sanatkârlar ekonominin en önemli yapı taşlarıdır. Görevimizi yaptığımız süre zarfında mevzuatımız çerçevesinde esnafımızın mâni açıdan desteklenmesi, kredi miktarının arttırılması, faiz oranlarının düşürülmesi, esnafımızın krediye başvurmasının kolaylaştırılması en temel hedeflerimizdendi. Başkanlığımız sürecinde bu hedeflerimizi elimizden geldiği kadarıyla gerçekleştirmeye çalıştık. Mevzuatın gerektirdiği şartları taşıyan her bir esnafımıza kredi kullandırdık ve tekrar göreve geldiğimiz takdirde kredi kullandırmaya devam edeceğiz. Yönetim kurulu olarak paylaşımcı olduk, kararlarımızda şeffaf olduk. Siz kıymetli esnaflarımızın gereksiniminin ne olduğunu anlayan oldu. El uzattık varlığımızı hissettirdik.

Kıymetli esnaflarımız şu ana kadar yaptığımız çalışmalar sonucunda 2021 yılında 173 kişiye, 21 Milyon 409 Bin TL, 2022 yılında 241 kişiye 61 Milyon 635 Bin TL kredi kullandırdık.

Toplamda 414 esnafımıza 83 milyon 44 bin TL kredi kullandırmış olduk. Bugün tarihi itibariyle kooperatifimizin 134 milyon TL finansmanı bulunmaktadır. Ülke genelinde yedi gurupta oluşan kooperatif arasında Yusufeli Kooperatifimiz birinci gurupta yer almaktadır. Kooperatifimizin kredi üst limiti 275 bin TL’yken şuan itibariyle kredi üst limitimiz yaklaşık iki kat artarak 500 bin TL olmuştur. Ayrıca sıfır araç alımlarında üst limitimiz 1 milyon 500 Bin TL olmuştur.

Ayrıca eski ilçe bulunan kooperatifimizin hizmet binasını mahkeme kararıyla 308 bin TL karşılığında kamulaştırdık. Bizler mahkeme kararına itiraz ederek bedelin artırılmasını talep ettik. Yargılama süreci hala devam etmektedir. Eski ilçemizde bulunan hizmet binamızı kooperatifimize kazandıran eski dönem kooperatif başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Bizlere bu görevi tekrar layık gördüğünüz takdirde yeni yerleşim yerimizde tapu işlemleri başladığı zaman kooperatif yönetim kurulu olarak ilçemize ve esnaflarımıza yakışan yeni bir hizmet binası kazandıracağız.

Esnaflarımızın sorunlarını çözmek yolunda adım atan, esnaflarımızın yanında olan, yöneticiliği olarak adil ve eşitliği gözeterek ahlak ilkeleri çerçevesinde esnaf sanatkârlar kredi ve kefalet kooperatifimizi bir dönem daha yönetmek için şahsım ve yönetim kurulu üyelerim adına siz değerli esnaflarımızın değerli oylarına talibiz” dedi.

Ali Özalp’in yönetiminde şu isimler yer aldı: 1-Ali Özalp 2-Vakkas Bayram 3-Necmettin Korucu 4-Erkan Uzun 5-Hamdi Yazıcı

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler 1-Yunus Cellat 2-Nihat Yalçın 3-Seyhan Ergen 4-Selami Günay 5-Arif Sütci

 

Gündem ArtvinGündem Artvin