YEREL
Giriş Tarihi : 25-10-2021 10:37   Güncelleme : 25-10-2021 10:37

Özde Oyun Akademisi Açıldı

Özde Oyun Akademisi Açıldı

2-6 yaş arası çocukları oyunlarla aktivitelerle hayata hazırlamaya yönelik eğitimler verecek olan Özde Oyun Akademisi Açıldı.

Açılışa Belediye Başkanı Demirhan Elçin’de katıldı. Açılıştan önce konuşma yapan Başkan Elçin, kadın girişimci olarak Artvin’e gerekli olan ihtiyacı karşıladığı için Deniz Öztürk’ü tebrik ederek, kreşe çocuklarını maddi zorluklardan dolayı gönderemeyen ailelere de sosyal belediyecilik çerçevesinde yardımda bulunacakları müjdesini verdi. Elçin konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “buraya çocuğunu yazdırmak isteyen ihtiyaç sahibi aileleri sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde belirli bir kontenjanda o çocuklarımızın buradan faydalanmasını yağlarız. Bundan sonra böyle girişim yapacak olanların da belediyemiz destekleyecektir.”

Açılışta konuşma yapan oyun akademisi sahibi Deniz Özcan eğitim içeriğinden bahsederek, “kreşe gitmeyen 2-4 yaş arasındaki çocuklarımıza grup şeklinde her çocuk kendi yaşıtı ile olmak kaydıyla haftada 3 gün veya iki gün tercihe göre 3 saatlik oyun gruplarımız olacak. Biz onlara montessori dediğimiz eğitim sistemi var eğitim yaklaşımı var onunla gerçek hayata hazırlamak adına oluşturduğumuz oyunlarımız dikkat çeken ince motor becerilerini geliştiren kalem tutma makas tutma vesaire eğitici oyunlarla hayattan bilgiler öğreteceğiz. Çocukları okullara hazırlayacağız anaokullarına, kreşlere hazırlayacağız. Onun dışında hafta sonları haftada bir gün serbest atölyelerimiz olacak. Her hafta farklı bir atölyemiz olacak; kar küresi yapma atölyesi müzik atölyesi Ebru atölyesi olacak. Anne bebek gruplarımız olacak 18-24 ay arasında annesi ile birlikte gelip kaliteli zaman geçirmek için bebeği ile birlikte bir şeyler yapmak isteyen anneler için gene haftada bir gün öyle gruplarımız olacak onun dışında da serbest saatlerimiz olacak” dedi.

HATİCE DİLER