YEREL
Giriş Tarihi : 16-06-2022 12:23   Güncelleme : 16-06-2022 12:23

Özdemir’e Başarı Plaketi Verildi

Özdemir’e Başarı Plaketi Verildi

Global FashıonProgress (GFB) Kuaför Uluslararası Yarışmalarında Artvinli kuaför Mustafa Özdemir’e Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başarı Plaketi verdi.

Arnavutluk’un Başkenti Tiran’ da gerçekleştirilen ve Global FashıonProgress (GFB) Kuaför Uluslararası Yarışmalarında Artvinli kuaför Mustafa Özdemir’in de içerisinde yer aldığı Eurocup Türkiye, takım olarak dünya şampiyonu oldu.

Şampiyonluğu ile Artvin’i gururlandıran Mustafa Özdemir’e Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şeref Öngüner, başarı plaketi taktim etti.

Plaket töreninde konuşma yapan Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şeref Öngüner, “29-30 mayısta Arnavutluk’un Tiran şehrinde 22 ülkenin katıldığı saç kesim yarışmasında Eurocuo Milli takımımız dünya birincisi oldu. Şehrimizi temsil eden Mustafa Özdemir kardeşimiz de bu yarışmaya katılarak milli takımımıza güç vermiştir. Bireysel saç kesiminde de 22 ülke arasında dünya şampiyonu olarak şehrimizi ülkemizi gururlandırdı. Bayrağımızı dalgalandırdı. Bu başarıya ortak olan Mustafa kardeşimiz Artvin’imizi en iyi şekilde temsil etti. Bize bu gururu yaşattığı için de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Mesleğe başlama hikayesini anlatan kuaför Mustafa Özdemir ise, “18 yaşında babamdan para istediğimde bundan utandığımı fark ettim. O gün çarşıya çıktığımda berberin camında çırak aranıyor yazdığını fark ettim. Çırak olmak istediğimi söyledim ve 2016 yılında mesleğime başladım. 16 senedir berberlik yapıyorum. Girişken ve hep bir hayali olan bir insandım. Hevesliyim işimi severek yapıyorum. Mesela çıraklık döneminde para almadan çalıştım mesleğimi o kadar seviyorum. 2017 yılında sosyal medya yaygınlaşınca oradan saç tasarımcılarını takip etmeye başladım. Bu işin çok güzel yerlere gideceğini gördüm. Bu işte iyi olanların seminerlerine katılarak kendimi geliştirdim. Federasyon tarafından keşfedildim. 22 ülkenin katıldığı normalde İtalya’nın düzenlediği ama vize işlemlerinin zorluğundan dolayı Arnavutluk’ta düzenlendi. Eurocup olarak ona katıldık hem milli takım olarak birinci olduk hem de bireyselde birinci oldum” diye konuştu.