YEREL
Giriş Tarihi : 10-05-2021 15:26   Güncelleme : 10-05-2021 15:26

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

Koronavirüs hastası vaka sayısının tamamen sıfırlandığı Artvin’de yeni vakalar görülmeye başladı.

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

Vakaların daha çık baş gösterdiği Borçka,Arhavi ve Hopa İlçesinde vaka  yükselince İl Pandemi Kurulu Borçka Kaymakamlık Toplantı Salonunda düzenlendi.

12 bin nüfuslu ilçede yaklaşık 9 bin kişinin çiftçilik belgesi alıp dolaşanları sebebiyle artan sayısı ürküttü. özellikle il dışından kente gelen kişilerin,karantina sürecine uyması ve Arhavi 13, Borçka 12,Hopa 5,Ardanuç 5 Pozitif vakası görülünce  kolluk kuvvetlerinin denetimlerini artırması kararlaştırıldı.

Toplantıya,Artvin Valisi Yılmaz Doruk,Sağlık Müdürü Güröl Koroğlu,Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat,Belediye Başkanı Ercan Orhan ile kolluk güçleri katıldı.

Toplantıya Katılan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan,” vakanın artışını, kentte görülen  vakanın uzak illerden gelenlerde görüldüğünü, bu kişilerin komşularıyla birlikte görüşmelerin “Bu kişiler, virüsü de etrafındaki kişilere bulaştırdı. Özellikle il dışından gelen vatandaşlarımızın karantina sürecine uyması. Bu yayılma süreci olağan bir şey ve durum bizi şaşırtmadı. Çünkü Artvin izole bir kent değil. Önemli olan bunu iyi tespit edip, sayının artmasını engellemektir,Gereken tüm tedbirleri almamız gerekiyor, almazsak bunun önünü kesemeyiz. Dolayısıyla tedbirler kaçınılmaz” dedi.

Vali Doruk,Borçka ilçesinde ayrılıp iftar satın denk gelmesi ile orucun Hopa Sahil Güvenlik,Harekat Merkezi yemekhanesinde açtı ve Sahil Güvenliğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.Dur durak bilmeyen Vali doruk pandamı toplantısını Arhavi Kaymakamlık toplantı salonunda sürdürdü ve daha sonra ilçeden ayrıldı