YEREL
Giriş Tarihi : 14-10-2021 11:57   Güncelleme : 14-10-2021 11:57

PATİKA YÜRÜYOR

PATİKA YÜRÜYOR

Patika Yürüyüş Kulübü’nün bu hafta sonu rotası Borçka Maral Şelalesi Yürüyüşü olarak belirlendi.

Patika Kitabevi’nin 3 yılı aşkın bir süredir Patika Yürüyüş Kulübü adı altında yürüttüğü etkinlikler bu hafta sonu Borçka Maral Şelalesi arasında yapılacak yürüyüş ile devam edecek. Yürüyüş 17 Ekim Pazar günü yapılacak.

Patika Yürüyüş Kulübü tarafından yapılan açıklamasa şu ifadeler yer aldı;

“Merhaba arkadaşlar,

Pazar günü bölgemizde hava kapalı, sıcaklık 24 derece civarında olacak. Yaklaşık 12 km’lik yürüyüşümüze saat 08:00'da Patika Kitabevinden araçla hareket edeceğiz. Lütfen katılımınızı 16 Ekim Cumartesi günü saat 17.00 'a kadar bildiriniz. Kıyafet donanımına dikkat edilmesi gerekir.

Cumartesi günü hava durumunu kontrol ediniz lütfen. Cuma günü güncel hava durumunu kontrol ediniz lütfen.

Yürüyüş donanımı ve aşağıda Önemlidir’ başlığı altında belirtilen sorunları olmayan herkes katılabilir.

Kentin görsel, işitsel ve duygusal kirliliğinden doğaya sığınmak isterseniz, katılmak için Patika Kitabevine kaç kişi olduğunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. - Son an değişiklikleri için telefon numaralarınız kesinlikle gerekmektedir.

- Katılımcıların yağış mevsimine girmiş bulunduğumuzu göz önünde bulundurulmasını özellikle hatırlatırız.

- Tarih itibarı ile Haziran ayının sonuna kadar yağmurluk sırt çantalarımızı da sürekli olarak bulunmak zorunludur.

- Sorularınız için: Patika Kitabevi: 0466 212 10 44,

Mehmet Fatih Keskin 0545 264 62 82

ÖNEMLİDİR: Grip ve benzeri ateşli rahatsızlığı olan arkadaşlar hem kendi hem de gruptaki diğer insanların güvenliği için etkinliğe katılmamaları gerekir. Soğuk havanın kalp ve damar rahatsızlıklarında olumsuz anlamda tetikleyici olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür rahatsızlıkları olan arkadaşlarımızın, havalar makul derecelere yükselene kadar etkinliklere katılmamaları önemle hatırlatılır. Diğer yanda; solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, Mevsimsel iklim koşullarının tetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların, Epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların ve de uzun yürüyüşlerin, sebep olabileceği kas - eklem rahatsızlıkları olan arkadaşların DOKTORLARINA DANIŞMADAN etkinliğe KATILMAMALARI sağlıkları için çok önemlidir.

İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadan önce ilaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bildiğiniz gibi ilk yardım ilaçsız yapılan bir hayatta tutma sürecidir. İlk yardımcı olarak sizlere ilaç vermemiz doğru ve yasal değildir. Bu nedenle kullandığınız ilaçları mutlaka yanınıza alınız.”