YEREL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 14:40   Güncelleme : 28-07-2021 14:40

PATİKA YÜRÜYÜŞ KULUBÜ’NÜN YENİ ROTASI

Patika Kitabevi 2 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirdiği Patika Yürüyüş Kulübü faaliyetleriyle bu hafta sonu için rotasını Şavşat Kraliçe Tamara Odaları- Suatan Şelalesi Yürüyüşü ile sürdürecek.

PATİKA YÜRÜYÜŞ KULUBÜ’NÜN YENİ ROTASI

Patika Yürüyüş Kulübü tarafından 31.07.2021 tarihinde gerçekleştirilecek Şavşat Kraliçe Tamara Odaları- Suatan Şelalesi Yürüyüşü için yapılan açıklamada hava durumuna yer verilirken, alınması gereken tedbirler sıralandı.

Açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi;

Cumartesi günü bölgemizde hava bulutlu, sıcaklık 26 derece civarında olacak. Yaklaşık 11km’lik  yürüyüşümüze saat 08.30'da Patika Kitabevinden hareket edeceğiz. Lütfen katılımınızı 30 Temmuz Cuma günü saat 17.00 'a kadar bildiriniz. Kıyafet donanımına dikkat edilmesi gerekir. Cuma günü güncel hava durumunu kontrol ediniz lütfen. Yürüyüş donanımı ve aşağıda “ÖNEMLİDİR” başlığı altında belirtilen sorunları olmayan herkes katılabilir. Kentin görsel, işitsel ve duygusal kirliliğinden doğaya sığınmak isterseniz, katılmak için Patika Kitabevine kaç kişi olduğunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. - Son an değişiklikleri için telefon numaralarınız kesinlikle gerekmektedir. Katılımcıların yağış mevsimine girmiş bulunduğumuzu göz önünde bulundurulmasını özellikle hatırlatırız. Tarih itibarı ile Haziran ayının sonuna kadar yağmurluk sırt çantalarımızda sürekli olarak bulunmak zorunludur.

ÖNEMLİDİR: Grip ve benzeri ateşli rahatsızlığı olan arkadaşlar hem kendi hem de gruptaki diğer insanların güvenliği için etkinliğe katılmamaları gerekir. Soğuk havanın kalp ve damar rahatsızlıklarında olumsuz anlamda tetikleyici olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür rahatsızlıkları olan arkadaşlarımızın, havalar makul derecelere yükselene kadar etkinliklere katılmamaları önemle hatırlatılır. Diğer yanda; solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, Mevsimsel iklim koşullarının tetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların, Epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların ve de uzun yürüyüşlerin, sebep olabileceği kas - eklem rahatsızlıkları olan arkadaşların DOKTORLARINA DANIŞMADAN etkinliğe KATILMAMALARI sağlıkları için çok önemlidir.

İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadan önce ilaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bildiğini gibi İlk Yardım ilaçsız yapılan bir hayatta tutma sürecidir. İlk yardımcı olarak sı̇zlere ı̇laç vermemı̇z doğru ve yasal değı̇ldı̇r. Bu nedenle kullandığınız ı̇laçları mutlaka yanınıza alınız.”