YEREL
Giriş Tarihi : 09-01-2023 10:28

“Pazar yeri vatandaşa uzak kalıyor”

“Pazar yeri vatandaşa uzak kalıyor”

Borçka’da her Çarşamba kurulan semt pazarı ilçe halkına uzak kaldığı için ziyaretçiler fazla olmuyor.

Borçka Aydınlar Mahallesinde kurulan giysi pazarına yoğunluk eskisi gibi olmadığı belirtildi.  Fiyatlarda artış olduğunu aktaran pazarcı Ahmet Ali Ayaydın yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

35 senedir pazarcılık yaptığını belirten Ahmet Ali Ayaydın, yaşadıkları temel sıkıntının Pazar yeri olduğunu şu sözlerle dile getirdi” Pazarcıların yaşadığı temel sıkıntı Pazar yeridir. Kapalı Pazar yeri olması gerekiyor büyük sıkıntı bu. Bizim için Çoruh caddesinde Pazar kurulması daha iyi ama buranın rüzgarı ve hava şartları nedeni ile müsait olmadığı için kapalı yer bizim için önemli tabi ki orası cadde ve çarşının içi orda olsa daha iyi olur ama şartlar nedeni ile Aydınlar Mahallesin de olması gerekiyor. Fiyatlar açısından tabi ki artışlar oldu yüzde üç yüz civarın da. Gücü olan, maddi imkanı bulunan vatandaş halen daha pazara gelip bir şeyler alıyor ama tabi ki eskisi gibi değil” diye konuştu.

Aydınlar Mahallesindeki Pazar yerinin çarşıya uzak olduğunu vurgulayan İsmail Akyasan” Otuz senedir pazarcılık yapıyorum. Halı, yorgan, yastık, battaniye bu tarz ürünler satıyoruz. Pazar yeri Aydınlar Mahallesin de olmasından memnunum sadece çarşıya biraz uzak vatandaş gelmekte zorlanıyor” dedi.

Ayla ALKAN

Gündem ArtvinGündem Artvin