YEREL
Giriş Tarihi : 14-12-2021 10:40   Güncelleme : 14-12-2021 10:40

“Profesyonel Lige Çıkacağız”

“Profesyonel Lige Çıkacağız”

Artvin Çoruhspor Kulübü, Arhavi maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. Geçen hafta teknik direktör Coşkun Öz ile yollarını ayıran Kulüp, yeni teknik ekiple yollarına devam ettiklerini duyurdu.

Profesyonel lige çıkmak için çaba gösterdiklerini aktaran kulüp yönetimi Sosyal medya hesabından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“Geçen Hafta kaybettiğimiz Yakutiye müsabakasının ardından söylemiştik. Futbolda 3 netice var. Bugün oynadığımız kardeş Takımımız Arhavispor müsabakasından 0-0 berabere ayrıldık birer puan paylaştık. Artvin çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak diyoruz ki; Kaybettiğinizde değil vaz geçtiğinizde yenilirsiniz. Biz inanıyoruz bu sezon o sezon olacak ve Artvin Çoruhspor bölgesel Amatör Ligini Şampiyon tamamlayarak profesyonel lige çıkacaktır. Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak yarını iyileştirmenin tek yolu bugün neyi yanlış yaptığını bilmektir. Bizler yönetim kurulu olarak Geçtiğimiz hafta Teknik direktör ve ekibi ile yolarımızı ayırt ettik ve yeni bir teknik ekip ile yolumuza devam etmeye karar verdik. Daha öncede söylediğimiz gibi Camia olarak Gayret edeceğiz, azim edeceğiz, hırs, Yardımlaşma, mücadele, Yönetim ve Teknik ekibe güveneceğiz. Sonunda herkes görecek ki Artvin Çoruhspor bu Gurubu şampiyon tamamlayacak ve Çoruh’un hırçın çocukları profesyonel lige çıkacaktır. 2012 yılında kurulan Artvin'imizin Bal Ligi temsilcisi, adını güzel başarılara yazdıran Artvin Çoruhspor kulübümüzün yalnız bırakıldığını sizlere bir kez daha duyurmak istiyoruz. 26 yıldır Artvin Merkez’de bir takım bulunmazken ilk kez Bal Liginde bu yıl mücadele hakkını dişini tırnağına takarak kazanmıştır.  Yönetim kurulu Başkanımız Murat Yılmaz beyefendinin yıllardır tek başına verdiği maddi ve manevi mücadelesine bu sezon dâhil olan her türlü zorluğa ve sıkıntıya rağmen bırakmayıp Başkan yardımcılığı görevine devam eden İbrahim Koyuncu Beyefendinin destekleri ile de bölgesel Amatör Liginde şampiyonluk mücadelemiz devam etmektedir. Özellikle pandemi sürecinin yaşanmasıyla beraber zor günler yaşadığımızı aynı zamanda takım olarak bu süreci hiç bir destek almadan yaşamaktadır. Üzgünüz, çünkü oynadığımız müsabakalarda bizden 1 puan alan takımlarının sevinç ve mutluluğu görülmeye değer, her şeye rağmen gurubun şampiyonlukta en iddialı olan bir takımından bahsediyoruz. Sizlerin bilmesini istediğimiz bu hususta Artvin Çoruhspor kulübü Artvin'de bulunan firmalar, iş insanları, esnaflar, sivil toplum kuruluşları, resmi kurum ve yöneticileri tarafından yeterince kulübümüze destek verilmemektedir. Amacımız Artvin'de yaşayan genç kardeşlerimize ışık olmaktır. Onları sokaklardan ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Geleceğe nefer olan futbol kulübümüz bu derece kimsesiz bırakılması hoş değildir. Tüm Artvin halkından ve yöneticilerinden ricamız bu konuda bizlere ulaşarak kapılarını açmaları ve destek vermeleridir. Zafer inananlarındır. Kenetlendik geliyoruz. Hedef profesyonel lig.”