YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2022 11:41   Güncelleme : 03-06-2022 11:41

Protokol İmzalandı

Protokol İmzalandı

Yöresel Ürünler Satış Ofisi Projesi Protokolü İmzalandı

DOKAP desteği ile tamamlanan Yöresel Ürünler İşleme, Depolama ve Paketleme tesisinin devam projesi olarak planlanan, yeni terminal alanı için projelendirilen ahşap Yöresel Ürünler Satış Ofisi projesi DOKAP tarafından onaylanarak protokolleri imzalandı.

DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı binasında gerçekleştirilen imza törenine DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Başkan Yardımcıları Mustafa Kemal Bilgin, Şeref Demir, Proje Koordinatörü Osman Demir, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ve Fen İşleri Müdürü Savaş Gül katıldı.

İmzalanan protokol hakkında bilgi veren Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, “Yöresel Ürünler Satış Ofisi projemiz, yöresel ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi tesisinin devamı niteliğindedir. Yöresel mimariye uygun ahşap olarak yeni terminal alanında yapılacak olan satış ofisi, Yöresel Ürünler Depolama, İşleme ve Paketleme tesisinde ve ilçemizde hazırlanan yöresel ürünlerin satışının yapılması için planlanmıştır. Bu proje ile ilçemizde yapılan yöresel tüm ürünlerin katma değere dönüşmesini sağlayacağız. Yöresel ürünler depolama, işleme ve paketleme tesisi ile birlikte yöresel ürünler satış ofisinin de yapılması için desteğini esirgemeyen DOKAP Başkanına, başkan yardımcılarına ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Protokolün karşılıklı olarak imzalanmasıyla imza töreni sona erdi.