YEREL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 11:04   Güncelleme : 30-09-2021 11:04

PROTOKOL TOPLANTILAR BAŞLADI

PROTOKOL TOPLANTILAR BAŞLADI

Yenilenen amenajman planlarının protokol toplantıları yapılıyor.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde Amenajman Planlarının yapımı için Protokol Toplantıları yapılmaya başlandı. Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde 2022-2041 yıllarını kapsayan amenajman planlarının yenilenmesiyle ilgili protokol toplantıları 6 İşletme Müdürlüğünde yapılmaya başlandı.

Protokol toplantıları Artvin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nacettin Doğan Başkanlığında, Orman Genel Müdürlüğünden görevlendirilen Amenajman Koordinatörü Mahmut Aydın, 6 İşletme Müdürlüğünde; her İşletme için görevli Amenajman Rehberlik ve Denetim Başmühendisleri, her İşletmede Amenajman Planlarının yapım İhalesini almış olan Yüklenici firma Baş Mühendis ve Mühendisleri,  Bölge Müdürlüğümüz Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü, Silvikültür ve Ağaçlandırma Şube Müdürü, Bölge Müdürlüğümüze bağlı her İşletmeye mensup Orman İşletme Müdürü, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şeflerinin katılımı ile yapılıyor.

Artvin, Ardanuç, Arhavi, Borçka ve Yusufeli İşletme Müdürlüklerimizde ayrı ayrı yapılacak olan protokol toplantılarında Amenajman Planlarının yapım aşamasında birimler arası koordinasyonun sağlanması ve çalışma prensipleriyle ilgili hususlar karara bağlanarak katılan üyeler tarafından imzalanacaktır.

Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya Arhavi Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan protokol toplantısına iştirak ederek; 2021 yılında Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 45 Şeflikte 389.613 hektarlık alandaki ormanların Amenajman Planlarının yenileneceğini,  Planlama çalışmalarında protokol toplantılarında belirlenen prensiplerin çalışmalarımızda gelecek 20 yıla yön vereceğini amenajman planlarının yapımına  dayanak oluşturulan ana prensiplerin karara bağlandığını belirterek; görevli tüm ekibin çalışmaları yapılacak olan protokol prensipleri çerçevesinde titizlikle yürütülmesi gerektiğini ifade etti ve çalışmalarında başarılar diledi.