YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 15:26   Güncelleme : 10-06-2021 15:26

Rektör Bilgin’e ziyaret

Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e ziyaret gerçekleştirildi.

Rektör Bilgin’e ziyaret

Southern Üniversitesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Osman Kandara ve Gürsu (Bursa) Ziraat Odası Başkanı Kâmil Dönmez, Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e ‘nezaket’ ziyaretinde bulundu.

Üniversite Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyarette, “Bölgesel kalkınma ve sanayileşme, Artvin özelinde bölgenin kültürel zenginlikleri, eğitim imkânları, enerji ve su potansiyeli” konularında değerlendirmeler yapıldı. Gerek yurt içi gerekse uluslararası düzeyde faaliyet yürüten kurum ve kuruluşlarla gerçekleştirilecek iş birliklerinin eğitim ve akademide sağlayacağı fırsat ve kazanımların vurgulandığı görüşmede Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Üniversitede Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi ile bölgede yetişen tıbbi-aromatik bitkilerin sağlık ve kozmetik alanlarında değerlendirilebilmesi için tesis edilen Tıbbi Aromatik Bitkiler Laboratuvarı hakkında konuklara bilgiler aktardı.

Üniversite Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Bilgin, Üniversitede yeni dönem proje ve planları ile öğrencilere sunulan hizmetlerin daha da geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi için atılması gereken adımlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.