YEREL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 10:59   Güncelleme : 08-07-2021 10:59

Remzi Yıldız herkesi aşı olmaya davet etti

Artvin SS. 33 nolu Şehir içi Dolmuş Kooperatif Başkanı Remzi Yıldız; “Zor durumda olan esnaflarımızın, vatandaşlarımızın tekrar bu zorlukları yaşamaması için herkesi aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

Remzi Yıldız herkesi aşı olmaya davet etti

SS. 33 nolu Şehir içi Dolmuş Kooperatif Başkanı Yıldız pandemi döneminde şoför esnafının yaşadığı sıkıntıları, yapılan destekler ve eski normallere nasıl dönüleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Derdimizi dinleyenlere teşekkür ederim

Sözlerine pandemi sürecinde sivil toplum örgütlerinin dertlerini dinleyenlere teşekkür ederek başlayan Yıldız; “Öncelikle pandemi döneminde yaşanan sıkıntılar açısından sivil toplum örgütlerinin dertlerini dinleyen, çözüm noktasına kadar takipçisi olan sayın valimize, jandarma alay komutanımıza, il emniyet müdürümüze ve belediye başkanımıza teşekkür ediyor, sesimizi duyurma noktasında her zaman yanımızda olan yerel basın mensuplarına da teşekkür ediyorum” dedi.

Eski günler için aşı olun

Kovit-19 sürecinin bir an önce bitmesi ve eski normallere dönmesi için aşı olunması gerektiğini ifade eden Yıldız; “Kovit-19 salgını nedeniyle SS. 33 nolu şehir içi dolmuş kooperatifi olarak diğer esnaflar gibi aşırı derecede olumsuz bir şekilde etkilenmiş durumdayız. Her ne kadar 1 Temmuz’dan itibaren normalleşmeye geçilse de, kooperatifimizde halen esnek çalışma programı uygulanmakta, yani araçlarımızın %50 kısıtlamalı çalışmaktadır. Yolcu potansiyeli olmadığından 32 araçtan dönüşümlü 16 araç çalışmaktadır. Kovit-19 salgınının bir daha yaşanmaması için kooperatifimize bağlı toplu taşıma araçlarında maske-mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmektedir. Çünkü kapanma tekrar olursa zor durumda olan esnaf daha da zor durumda kalacaktır. Hatta bazı esnaflarımız faaliyetlerini yürütemez hake gelecektir. Bu nedenle salgınla hep beraber mücadele edeceğiz ve bundan bir an önce hep birlikte kurtulma yollarını arayacağız. Kovit-19 salgınından kurtulmanın tek yolu olan aşılanmaktır. Bu nedenle vatandaşlarımızdan aşı olmalarını rica ediyorum. Hem kendi sağlıkları hem de Artvin halkının sağlığı için aşı olmak çok büyük önem taşıyor. Ayrıca zor durumda olan esnaflarımızın, vatandaşlarımızın tekrar bu zorlukları yaşamaması için herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Artvin Valiliğimizin Valilik önünde açmış olduğu aşı çadırında öncelikli olarak kendimizin sonra da eş, dost, akrabaların aşı olması için gayret göstermeli onları aşı olmaya teşvik etmeliyiz. Çünkü salgınla hep birlikte mücadele etmemiz can güvenliğimiz için en önemli görevlerimizden biri haline gelmiştir” açıklamasında bulundu.

Yardımlar yaralarımızı sarmasa da yine de teşekkür ederiz

Pandemi döneminde yapılan yardımların yetersiz olduğunu ifade eden Yıldız; “Devletimiz tarafından salgından etkilenen esnaflarımıza 4.000 ve 3.000 olarak iki defa hibe desteği ödendi. Ancak, esnafımızın yaralarını sarmasa da yine de yapılan yardımlar için yetkililere teşekkür ediyoruz. Ancak bu yardımların daha da fazla olması gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Sağlımız için kurallara uyalım

Salgının bitmediğini mücadeleye devam edilmesi gerektiğini ifade eden Yıldız; “Değerli vatandaşlarımız kıymetli meslektaşlarım can güvenliğimiz için her türlü önlemlerin alınması ve maske-mesafe ve hijyen kurallarına uymamız salgına karşı mücadelemizi gösterir. Tüm Artvin halkına saygılar sunarım” dedi.