YEREL
Giriş Tarihi : 03-01-2022 11:32   Güncelleme : 03-01-2022 11:32

"Sabah Namazında Ailece Camide, Milletçe Duadayız"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın çağrısıyla Türkiye genelinde "Sabah Namazında Ailece Camide, Milletçe Duadayız" buluşması düzenlendi.

 “Ailece Camide MilletçeDuadayız" programıyla Borçka halkı sabah namazında Merkez camide buluştu. 600 kişinin katıldığı programda Kuran tilaveti, namaz, Tesbihat, sohbet ve dualar yapıldı.

"Ailece Camide MilletçeDuadayız" programıyla Borçka halkı sabah namazında Merkez camide buluştu. Kuran tilaveti, namaz, Tesbihat, sohbet ve dualar yapıldı. Borçka İlçe Müftü Vekili İslam Gür namazı kıldırdıktan sonra yaptığı sohbette “Müslümanlar için yılbaşı sadece eski yılın bitmesi ve yeni bir yılın başlaması demektir. Müslümanlar olarak bizler eski yılların muhasebesini yaparak önümüzdeki yıllarda daha fazla nasıl Allah’ın rızasını kazanırız onu düşünmek durumundayız. Ömrümüzden bir yıl daha gitti. Geçen sene astığımız takvimin yaprakları bitti. Şimdi yenisini asıyoruz. Ne çabuk geçti bir yıl diye düşünüyoruz. Müslüman kendisine şunları sormalı: Geçen bir yıl boyunca 5 vakit namaz vardı kıldık mı? 1 ay oruç vardı tuttuk mu? Kaç yoksulu doyurduk? Kaç yetimin başını okşadık? Kendimiz için istediğimizi Müslüman kardeşimiz içinde istedik mi? Anne babamıza, hısım akrabamıza kol kanat gerdik mi? Onlarla ilgilendik mi? Ahiret yurdu için ne hazırladık? "diye konuştu. Sohbetin ardından dualar yapıldı. Çorba ikram edildi.

Ayla ALKAN