YEREL
Giriş Tarihi : 19-06-2021 01:01   Güncelleme : 19-06-2021 01:01

SADIK ATAMAN SONSUZLUĞA UĞURLANDI!.

Borçka'nın sevilen, saygın insanlarından emekli öğretmen ve idareci Sadık Ataman sonsuzluğa uğurlandı.

SADIK ATAMAN SONSUZLUĞA UĞURLANDI!.

66 yaşında 16 Haziran 2021 Çarşamba günü  Beyazsu yaylasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Sadık Ataman'ın cenazesi evinin kapısında kılındıktan sonra Arkaköy aile mezarlığında 10 ay  önce vefat  eden küçük kardeşi Şaban Ataman ve ailesinin yanına defnedildi.

Sadık Ataman'ın cenazesine İl Eski Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yılmaztürk, CHP il yöneticisi Sinan  Arslan, Gazeteci Sami Özçelik, Murgul eski Halk eğitim Müdürü mesai arkadaşı Nihat Özdemir, İbrikli Köyü muhtarı İlker Özkurt, Arkaköy muhtarı Hayrettin Genç, dost akraba ve arkadaşları katıldı. Borçka belediye başkanı Ercan Orhan İlçe dışında olduğu için cenazeye katılamadı ve bir mesaj gönderdi.

Orhan; “Milli Eğitimin her kademesinde görev yapmış, binlerce öğrenci yetiştirmiş, önce insan şiarıyla öğretmenlik mesleğini başarıyla tamamlamış, değerli bir şahsiyet olarak, insanların kalbine taht kurmuş bir  insandı. Ölümü nedeniyle ilçede büyük üzüntü yaşandı.”

 Taziyeleri kabul eden oğulları Savaş, Güven ve Yasin Ataman, başsağlığı dileyen dostlarına teşekkür etti.  Ataman ailesi adına kısa bir açıklama yapan oğlu Savaş Ataman, "Babam, bundan 2-3 gün önce rahatsızlanmış. Doktor gecikmeden kardiyolağa gitmesini söylemiş. Ama  yaylaya gidip yerleştikten sonra giderim diyerek ertelemiş.  Maalesef yaylada kalp krizi geçiriyor. Babam,  hayatı boyunca  hep dost biriktirdi. Özü sözü bir insandı. Babam mert bir insandı. onun için seveni çoktu. Acımız büyük. Ama bugün gelen dostlarına baktığımızda acımızı paylaşan herkese Ataman ailesi adına gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Sadık Ataman 66 yaşında evli ve 4 çocuk babasıydı. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.