YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 13:46   Güncelleme : 19-05-2021 13:46

Sağlık her şeyden önce gelse de geçinebilmek gerekiyor

Eğlence sektörü olarak tanımlanan Playstation salonları pandemi sürecinin başladığı günden beri en az açılan işletmeler arasında oldukları için maddi olarak da en çok zorlanan esnaf oldukları için maddi destek bekliyorlar.

Sağlık her şeyden önce gelse de geçinebilmek gerekiyor

Playstation işletmecisi Hasan Yaşar Demirci ; “ sağlık her şeyin önündedir ancak geçimimizi sağlamamız için borçlarımızı ödeyebilmemiz için ekonomimizi de düşünmeliyiz” dedi.

Hasan Yaşar Demirci playstation salonun, playsatation da oyun oynamanın insanlar için bir lüks olduğunu ancak oyun salonu işletmecilerinin geçinmesi için oyun salonlarının bir zaruri olduğunu dile getirdi. Playstation salonundan gelen gelir dışında herhangi bir geliri olmayan oyun salonu işletmecileri olarak tek temennimiz pandemi sürecinin bir an önce bitip eski günlere tekrar dönülmesini ifade etti. Bu süreçten esnaf olarak, vatandaş olarak, ülke olarak en az hasarla çıkılabilmesi için devletimizin yardıma muhtaç olanlara yardım etmesi gerektiğini belirtti. Pandemi sürecinin başladığı günden beri en büyük fedakarlığı gösteren esnaflara yardım edilmesini beklemek en doğal hakkımız ifadesini kullanan Demirci, devletin esnafların yanında olmasını beklediği söyledi.  Sağlığın her şeyden önde geldiğini ifade eden Demirci, sağlık her şeyden önde gelir ancak geçimimizi sağlayabilmek içinde bizimde bu oyun salonunun çalışmasına ihtiyacımız var. Devletin herkesi düşünmesi gerektiğini belirten Demirci, pandemi sürecinde esnafların kapanması ne kadar doğruysa bir o kadar da esnafa destek verilmesi kaçınılmaz bir gerçektir ifadelerini kullandı. Esnafların koyulan yasaklara harfiyen uyduğunu bu süreçte elinden gelen özveriyi gösterdiğini düşündüğünü dile getiren Demirci, devletin de esnafın bu özverisini göz önünde bulunarak esnafa bu zorlu süreçte yanında olduğunu hissettirmesi gerektiğini belirtti. 11 Mart 2020 tarihinde ilk Kovid-19 vakasının görüldüğü günden beri en çok hasarı gören esnafların dayanacak gücünün kalmadığını bir an önce bu sürecin bitip normale dönmenin başlamasını her esnaf gibi beklediklerini dile getirdi. Son olarak da bu sürecin bitmesi için herkesin aşı olup en kısa sürede eski günlere dönmek için gayret göstermeleri istedi.