YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 15:27   Güncelleme : 10-06-2021 15:27

Şair ve Halk Ozanı Ercan Gündüz

Şair ve Halk Ozanı Ercan Gündüz, şairlik hayatı boyunca çıkardığı şiir kitapları hakkında açıklamalarda bulundu.

Şair ve Halk Ozanı Ercan Gündüz

1987’den beri şiir yazan Gündüz, 32 yıldır şiir yazdığını şu zamana kadar beş kitap çıkarttığını ve altıncı kitabının henüz basım aşamasında olduğunu söyledi.

Şiir kitapları hakkında

Kitapları zaman zaman kredi çekip borçlanarak çıkarttığını ifade eden Gündüz, bazı zamanlarda ise yerel yöneticilerin, kaymakamlıkların ve belediyenin katkıda bulunduğunu söyledi. Şiir kitaplarından ve kitapların içeriğinden bahseden Gündüz, “Kitabımda gençlik aşkı, edep ve adap eleştirileri, Artvin ve Şavşat’ın sıkıntılarını anlatan ve yarınlara yönelik hayaller içeren geniş kapsamlı bir şekilde içerik sunuyorum. İlk kitabım “Gönül Sarayı” 2004’te Ankara’da Dünya Gençlik Yazarlar Birliği adına, ikinci kitabım “Melankolik Tiryaki” 2009 yılında eski Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin sponsorluğuyla birlikte, üçüncü kitabım “Sultanın Sevdası” iki memur arkadaşımın katkılarıyla, dördüncü kitabım “Asgari Haykırıyorum” u 2015 yılında kendi imkanlarımla, beşinci kitabım “Ağır ağır yürüyorum” adlı kitabımı ise 2021 yılında Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediye Başkanının katkılarıyla bir miktarını da kendim karşılayarak çıkartma fırsatım oldu” dedi.

Son çıkarılan kitap bitmek üzere

Gündüz, “Ağır Ağır Yürüyorum” adlı çıkarttığı son şiir kitabının satışa sunulduğunu ve bitmek üzere olduğunu belirterek kitaplarını posta yoluyla veya alıcılara birebir elden ulaştırdığını ifade etti. Şiir birikimi bir hayli fazla olduğu için abartısız 2500’ün üzerinde şiiri olduğunu belirten Gündüz,” Ayrıyeten 500’e yakın şiirimde arkadaşımın hatıra defterlerinde kayboldu. Beş kitabıma aktardığım şiir sayısı ise 427 dir. Son kitaplarımda biraz daha güncel yazdığım şiirleri koymaya çalışıyorum. Şiir yazma yeteneğimi ilkokul öğretmenim Erkan Balcı keşfetti. Türkçe dersindeki konumuz şiir üzerineydi bu konu üzerinden beni keşfederek şiir yazmaya teşvik etti” ifadelerine yer verdi.