YEREL
Giriş Tarihi : 08-01-2022 11:27   Güncelleme : 08-01-2022 11:27

Sanayi Sitesi Yatırım Programına Alındı

Sanayi Sitesi Yatırım Programına Alındı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla Artvin Livane Sanayi Sitesinin 2022 yılı yatırım programına alındığını sosyal medya hesabından duyurdu. Kışla inşaatın ihalesinin bu yıl yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla Artvin ile ilgili 2022 yılı yatırım programlarını sosyal medya hesabından duyurdu. Kışla Livane Sanayi Sitesi ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Artvin’imizin en acil ihtiyaçlardan biri sanayi sitesiydi. Bu sebeple Livane Sanayi Sitesi’ne 200 dönüme yakın bir arsa kazandırılmıştı. Bugün de sanayi sitesinin yatırım programına alındığının haberini aldık ve inşallah bu yıl ihalesi de yapılacak. Bunun neticesinde 100’e yakın işyeri Artvin’imize kazandırılacak olup, çok sayıda insanımıza da istihdam imkânı sağlanacak.”

“Derine Barajında Üretim Başlayacak”

2022 yatırım programlarından biri olan deriner barajında alabalık üretimi hakkında da bilgi veren Kışla, “Yine Deriner Barajında alabalık üretimi başlayacak olup kuralarını çeken 30’a yakın iş insanımız orada yatırım yapacak ve yüzlerce kardeşimiz iş imkanına kavuşacak” dedi.

“Arhavi OSB’de Çalışmalar Devam Ediyor”

Arhavi Organize sanayi bölgesindeki çalışmalar hakkında da bilgi veren İsrafil Kışla, “Arhavi Organize Sanayisinde kamulaştırmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bütün bu çalışmalar sonucu inanıyorum ki bir kaç yıl içerisinde Artvin’de inşallah işsizlik diye bir sorun kalmayacak. Bütün bu güzel gelişmelere vesile olan başta; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’e, ilgili Bakanlarımıza, Bakanlık Bürokratlarına, Artvin Milletvekilimiz Erkan Balta Bey’e, Artvin Valimiz Yìlmaz Doruk Bey’e, Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı Bey’e ve emeği geçen bütün hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Artvin’imize Hayırlı Olsun”

Konu ile ilgili AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı da sosyal medya hesabından duyuru yaptı. Tahtalı yatırım programı hakkında şu ifadeleri kullandı:İl Merkezimizi 2’nci Sanayi Sitesine Kavuşturuyoruz. Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Dr. İsrafil Kışla'nın, Milletvekilimiz Erkan Balta'nın gayreti ve sıkı takibi son olarak da Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’ınoluru ile Livane Sanayi Sitesi'nin yapımı Sanayi Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek. İnşallah 2022 yılı içerisinde hızlıca yapımı tamamlanarak 100 civarında işyeri faaliyete geçecek. Yeni üretim tesisleri ile iş imkânları sağlanacak bu Sanayi Sitesinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Artvin’imiz için hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Durmak yok yola devam.”

HATİCE DİLER