YEREL
Giriş Tarihi : 27-05-2022 11:52   Güncelleme : 27-05-2022 11:52

Sanayi Sitesi Yatırım Programına Alındı

Sanayi Sitesi Yatırım Programına Alındı

Artvin’in en önemli ihtiyaçlarından ve ivedilikle yapılması gereken Livane Sanayi Sitesi yatırım programına alındı.

Artvin Merkez’de en önemli ihtiyaç ve büyük bir eksiklik olan özellikle sayıca fazla olan iş makinaları ve ağır nakliye araçlarının bakım ve onarımı konusunda talepleri yerine getirecek olan Livane Sanayi Sitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yatırım programına dahil edildi.

Yaklaşık 200 dönümlük bir arazi üzerinde yapılması planlanan ve yatırım programına alınan Livane Sanayi Sitesi’nin en kısa sürede projesi tamamlanarak ihale edilecek.

100’e Yakın İş Yeri Kazandırılacak

Artvin Livane Sanayi Sitesi talepleri karşılamanın yanı sıra Artvin’in en büyük problemleri arasında yer alan işsizliğe de yaratacağı istihdam ile katkı sağlayacak. Projenin tamamlanması ile 100’e yakın iş yeri Artvin esnafına ve halkına kazandırılmış olacak.

Projenin gerçekleştirilmesi için onay veren başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a , projenin yakın takibi ve onaylatılmasında emekleri geçen Artvinli hemşerimiz Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın İsrafil Kışla’ya ve Milletvekilimiz Erkan Balta’ya tüm Artvin esnafları adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Livane Sanayi Sitesi Artvin’e Hayırlı Uğurlu Olsun

Gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşarak hayırlı olsun diyen AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, şu ifadeleri kullandı: “Artvin’imizin en acil ihtiyaçlardan biri sanayi sitesiydi. Bu sebeple Livane Sanayi Sitesi’ne 200 dönüm civarında bir arsa kazandırılmıştı. Bugün de sanayi sitesinin yatırım programına alındı. İnşallah en kısa zamanda projesi tamamlanıp ihalesi de yapılacaktır. Bunun neticesinde 100’e yakın işyeri Artvin’imize kazandırılacak olup, çok sayıda insanımıza da istihdam imkanı sağlanacak.Bu projenin hayata geçmesi için başta onay veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız MustafaVarank'a işi yakın takip ederek sonuçlandıran Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız İsrafil Kışla'ya ve Milletvekilimiz Erkan Balta'ya gönülden teşekkür ediyorum.”