YEREL
Giriş Tarihi : 06-10-2021 11:36   Güncelleme : 06-10-2021 11:36

Şavşat Çocuk Belediyesi Yaşadıkları Kenti Renklendirmeye Devam Ediyor

Şavşat Çocuk Belediyesi Yaşadıkları Kenti Renklendirmeye Devam Ediyor

Şavşat Çocuk Belediyesi ve Şavşat Belediyesi ilçe merkezinde ufak dokunuşlarla renkli görüntüler oluşturmaya devam ediyor.

Hınzat virajı olarak anılan bölgede Cittaslow değerlerine uygun olarak geçmişi geleceğe taşımak amacıyla Şavşat Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenleme çalışmaları, Çocuk Belediyesi tarafından taşların boyanmasıyla devam etti. Virajda bulunan kavşak noktasına çaydanlık figürünün konulmasıyla başlayan çevre düzenleme çalışması, Çocuk Belediyesi üyelerinin taşları rengarenk boyamasıyla devam etti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Nihat Acar: “Hınzat virajı birçok insanın özellikle fotoğraf çekindiği bir alan haline geldi. Bizde bu anlamda cittaslow kriterlerinden olan misafirperverliğimizin simgesi olan çaydanlık figürü yerleştirdik. İlçemize gelen yerli yabancı herkesi çay içmeye bekliyorum. Bu alanda marka değere uygun çalışmalarımız devam edecek. Çocuk Belediyemiz üyeleri ise bugün misafirperverliğimizin simgesi olan çaydanlık etrafındaki taşları boyayarak şehir girişine ayrı bir güzellik kattılar. Çocuklarımız önümüzdeki günlerde değişik yerlerde boyama etkinliklerine devam edecekler. Emeği geçen tüm belediye çalışanlarımıza ve Çocuk Belediyesi üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Acar’ın ardından açıklama yapan Çocuk Belediye Başkanı Deniz Aydemir: “Şavşat Çocuk Belediyesi üyeleri olarak yaz etkinlikleri kapsamında hayallerimizi taşlara ve duvarlara yansıtarak boyama etkinlikleri yapıyoruz. Bugün burada belediyemizin yaptığı çevre düzenlemelerine bir katkıda bulunmak amacıyla biz de cittaslow kentin çocukları olarak taşları boyayıp böylesine güzel hazırlanmış bir yere fırçalarımızla renk katmak istedik. Boyama çalışmalarımıza önümüzdeki günlerde yenilerini de ekleyerek güzel olan ilçemizi daha de güzelleştirmek istiyoruz. Bizleri bu fırsatı tanıyan sayın Başkanımıza, belediyemiz görevlilerine ve etkinliğimize katılan Çocuk Belediyesi üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Taşların boyanması etkinliği etrafın temizlenmesi ile sona erdi.

Şavşat Belediyesi