YEREL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 11:18   Güncelleme : 12-10-2021 11:18

ŞAVŞAT SONBAHARDA BÜYÜLÜYOR

ŞAVŞAT SONBAHARDA BÜYÜLÜYOR

Sonbaharda çeşitli renklere bürünen Şavşat, doğa tutkunlarının gözdesi oldu.

Doğa tutkunları sonbaharda sakin şehir Şavşat'a akın ediyor.

Sonbaharda farkı renklere bürünen Artvin'in Sakin şehir (Cittaslow) ünvanlı Şavşat ilçesi yerli yabancı turist ve bölge halkının gözdesi olmaya devam ediyor. Fotoğraf tutkunları başta olmak üzere doğaseverleri sonbaharda sakin şehir Şavşat'a akın ediyor.

Şavşat ilçesi sonbaharla birlikte oluşan renk cümbüşüyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Şavşat'ta çekilen görüntüler ressamların yağlı boya tablolarını andırıyor. İlçenin en çok ilgi gören bölgelerinden biri olan Karagöl profesyonel ve amatör fotoğrafçılarının yoğun ilgisini çekiyor. Doğu Karadeniz'de sonbaharla birlikte farklı renklerin egemen olduğu ilçe adeta masal diyarlarını andırıyor.

Ahşap köy evleri, sessizliği, kültürü, müziği ve doğal yaşamıyla dikkati çeken Artvin'in "Sakin Şehir" unvanlı ilçesi Şavşat, muhteşem doğası ve coğrafi güzellikleriyle yerli-yabancı fotoğraf tutkunlarına görsel şölen sunuyor.

"Doğası ve Havası İnsana Huzur Veriyor"

Sonbaharda Şavşat'ı fotoğraflamak ve iş stresini atmak için Şavşat Karagöl’e gelen Cüneyt Okur, "Buranın doğasının çok seviyoruz. Çok harika bir doğası var burası bir cennet, herkesin burasını gelip görmesi lazım. Gerçekten burası adeta yeryüzü cennetini andırıyor. Özellikle sonbaharda bir başka güzel oluyor. Bu güzelliği bir kez daha yaşamak istedik iyi ki yine gelmişiz. Buranın doğası ve havası insana huzur veriyor. Karagöl, Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri bu tabiatı çok seviyoruz. Burası sonbaharda rengârenk oluyor. Bütün renkleri aynı anda görebiliyorsunuz insana huzur veriyor. Bu muhteşem manzarayı herkesin görmesini isterim" dedi.

"Doğa Sanki Bir Tabloya Dönüşüyor"

İş stresini atmak ve ailece zaman geçirip fotoğraf çekmek için Karagöl'ün harika bir yer olduğunu belirten Okur, "Her deklanşöre bastığımızda birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Özellikle sonbaharda harika fotoğraflar çıkıyor. Doğa sanki bir tabloya dönüşüyor" ifadelerini kullandı.

HATİCE DİLER