YEREL
Giriş Tarihi : 01-07-2021 11:01   Güncelleme : 01-07-2021 11:01

Şavşat’ta Doğalgaz için Geri Sayım Başladı

İlçe merkezinde hizmet vermeye başlayan Akmercan Artvin Doğalgaz bürosunda ilk abone kaydı Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ve Akmercan Artvin Doğalgaz Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık tarafından gerçekleştirildi.

Şavşat’ta Doğalgaz için Geri Sayım Başladı

İlçe merkezinde yaşayan Hüseyin Bilmiş’in başvurusu ve gerekli evrakları kontrol edilerek ilk abone kaydı gerçekleştirildi.

2020 yılında Şavşat Belediyesi’nin girişimleri, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla’nın da destekleri sonucunda Akmercan Artvin Doğalgaz firmasının lisans genişleme işlemleri başlamış ve 16.07.2020 tarihinde EPDK tarafından onaylanarak Şavşat İlçesi lisans alanına dahil edilmiştir. Hiç zaman kaybedilmeden Belediyemizle koordineli bir şekilde Akmercan Artvin Doğalgaz şirketi de 26.08.2020 tarihinde Belediye başkanımız ve kaymakamımızla birlikte altın kaynak töreni yapılarak İlçemize gelecek olan boru hatlarının imalatına başlanmış ve Kasım 2020 itibari ile Şavşat merkeze kadar ulaşmıştır.

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’ın doğalgaz ile birlikte altyapı çalışmalarını tek seferde tamamlama düşüncesi ile birlikte 2020 yılı içerisinde İller Bankası’nın finansman desteği ile kanalizasyon ve yağmursuyu projesinin de üretim çalışmaları başladı ve 2021 yılının ilk 6 ayında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Akmercan Artvin Doğalgaz firmasının Şavşat merkezde hizmet verecek olan müşteri hizmetleri merkezinde faaliyetlerine başlamış olup doğalgaz kutusu bulunan vatandaşlarımızın abonelik işlemleri yapılmaya başlanmıştır.

İlk Abone Kaydını Belediye Başkanı ve Bölge Müdürü Gerçekleştirdi

İlçe merkezinde hizmet vermeye başlayan Akmercan Artvin Doğalgaz bürosunda ilk abone kaydı Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ve Akmercan Artvin Doğalgaz Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık tarafından gerçekleştirildi. İlçe merkezinde yaşayan Hüseyin Bilmiş’in başvurusu ve gerekli evrakları kontrol edilerek ilk abone kaydı gerçekleştirildi.

Başkan Acar: “Gerek Altyapısı ve Gerekse Üst Yapısı ile Daha Yaşanabilir bir Şavşat’ta Yaşayacağız”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar: “İlçemizde 2020 yılı itibari ile altyapıda büyük bir çalışma başladı. Şavşat’a doğalgazın gelmesi için çok çaba gösterdik. Bu yazışmaları yaparken aynı zamanda yağmursuyu ve kanalizasyon projelerimizi de İller Bankası’na sunmuştuk. Önce İller Bankası’nın projeleri onaylaması sonrasında ise doğalgazın gelecek olması bize çifte mutluluk yaşattı. Altyapı çalışmalarında ana güzergâhlardaki çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı. Yüklenici firma 2021 yılsonuna kadar çalışmalarını tamamlamak için tüm hızıyla üretimlerine devam ediyor. İlçe merkezine doğalgaz dağıtımı için Akmercan Artvin Doğalgaz firması da gerekli hazırlıklarını tamamladı ve önümüzdeki günlerde onlarda altyapı çalışmalarına başlayacaklar. Altyapı ve doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarda, bizde üst yapı çalışmalarına başlayacağız. Cittaslow markasının sürdürülebilirliği için yaptığımız çalışmaların süreci tamamlandığında inşallah gerek altyapısı ve gerekse üst yapısı ile daha yaşanabilir bir Şavşat’ta yaşayacağız. Tüm hemşehrilerime bu süreçte gösterdikleri ve gösterecekleri sabırdan dolayı tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık: “Şavşat’ta Hedefimiz Yıl Sonuna Kadar En Az 2000 Aboneye Ulaşmak”

Şavşat’ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Akmercan Artvin Doğalgaz Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık: “2020 yılı Temmuz ayında lisans genişletme başvurumuzun onaylanması ile çalışmalarına başladığımız Şavşat’ta belediyemizin de destekleri ile 1 yıldan  kısa bir sürede abone kayıtlarına başlama aşamasına geldik. Kasım 2020’de doğal gaz  boru hattı altyapımız ilçe merkezine ulaşmış ve akabinde Yavuzköy mevkiinde bulunan Şehir Giriş ve Basınç Düşürme istasyonumuz tamamlanması neticesinde Haziran ayı başında da BOTAŞ tarafından kabulleri yapılmış ve mevcut tamamlanan şebekemize gaz arzı sağlanarak abonelik faaliyetleri başlatılmıştır. 2020 yılı içerisinde tamamlamış olduğumuz servis kutusu bulunan binalarımız bu tarihten itibaren abonelik işlemlerini ofisimizde gerçekleştirerek doğalgaz iç tesisat dönüşümlerini yaparak doğal gazı evlerinde kullanabileceklerdir. Bu gün burada ilk abonelik işlemlerini Sayın Başkanımızın da katılımıyla gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu inşallah önümüzdeki hafta içerisinde Hüseyin Bey’in iç tesisat işlemlerini tamamlaması neticesinde evinin ocağında da doğal gaz ateşini görerek taçlandırmak istiyoruz.  Vatandaşlarımıza tekrar hatırlatmak isterim ki iç tesisat işlemleri için anlaşacakları firma tarafımızdan sertifika almış yetkili firma olmak zorundadır. İlgili firma listelerine web sitemizden , müşteri hizmetleri ofisimizden veya telefon ile arayarak bilgi alarak ulaşabilirler. Ayrıca 2021 yılı yatırım programımızda en kısa sürede başlayacak olup  Şavşat’ta Ekim ayı sonuna kadar hedefimiz en az 2000 aboneye doğalgaz altyapısını ulaştırmak ve 2021 kışında daha temiz bir Şavşat havası görmektir.  Vatandaşlarımız 2021 yılı içerisinde gaz arzı sağlanacak cadde/sokak/bina bilgilerine müşteri hizmetleri ofisimizden ulaşabileceklerdir” dedi.