YEREL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 11:00   Güncelleme : 30-09-2021 11:00

ŞEHİR İÇİ DOLMUŞLAR YENİ EĞİTİM DÖNEMİNE HAZIR

ŞEHİR İÇİ DOLMUŞLAR YENİ EĞİTİM DÖNEMİNE HAZIR

Artvin Çoruh Üniversitesinin 1 buçuk yıllık çevrimiçi eğitimin ardından 4 Ekim tarihinde yüz yüze eğitime başlayacak olması dolmuş hatlarını da hareketlendirdi. 32 adet dolmuşla dakika sürelerini düşürerek seri çalışma sistemine geçtiklerini aktaran 33 Numaralı Sınırlı Sorumlu Şehir İçi Dolmuşçuları Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız, “Öğrencilerimizin ve okulların yoğun olduğu İskebe mevkiine her 5 dakikada bir hizmet vermeyi ön plana aldık. Sayın Belediye Başkanımız Demirhan Elçin de bu konuda önlem almamız için ne gerekiyorsa yapın talimat verdi” dedi.

Artvin Çoruh Üniversitesinin açılmasına sayılı günler kala şehirde hareketlilik başladı. Ulaşımda ek tedbirler alan dolmuş şoförleri seri çalışma sistemine geçti. Araçlarda maske mesafe hijyen kurallarına dikkat etmeleri için ve vatandaşları da bu konuda uyarmaları için şoförlere tembihte bulunduklarını dile getiren 33 Numaralı Sınırlı Sorumlu Şehir İçi Dolmuşçuları Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız,  “Çoruh üniversitesinin 4 Ekim’de başlayacak olması nedeniyle Sınırlı Sorumlu 33 Nolu Şehir İçi Dolmuş Kooperatifi olarak çalışma sistemimizde her türlü önlemler alınmış olup 32 adet toplu taşıma aracımızla çalışma sistemimizdeki dakika saniye sistemlerini düşürerek seri çalışma düzenine geçtik. Dünyada ve ülkemizde yaşanan salgına karşı da araçlarımızda maske mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri için şoför arkadaşlarımızı uyardık. Bu konuda öğrencilerimizin de gerekli özeni göstermelerini, sürücülerimize zorluk çıkarmamalarını tekrar hatırlatmak ve rica etmek isterim” şeklinde konuştu.

Hem vatandaşların hem de öğrencilerin mağdur olmaması için toplu taşımada eksiksiz çalışmalar yaptıklarını söyleyen Remzi Yıldız, “Öğrencilerimizin yoğun olduğu İskebe mevkiine her 5 dakikada bir hizmet vermeyi ön plana aldık. Bu konuda da Belediye Başkanımız sayın Demirhan Elçin önlem almamız için ne gerekiyorsa yapın talimatı verdi. Önümüzdeki Cumartesi-Pazar günlerinde öğrencilerimizin ilimize daha yoğun gelmelerini bekliyoruz. Bunun için de tüm tedbirler alınmış olup öğrenci ve velilerimizin bu konuda rahat olmalarını Sınırlı Sorumlu 33 Nolu Şehir İçi Dolmuş Kooperatifi Başkanı olarak beyan ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çoruh Üniversitesi senatosunun 1’inci sınıfları yüz yüze eğitime dâhil etmesini de değerlendiren Başkan Yıldız “Kovid-19 salgını nedeniyle öğrencilerimiz 2 yıl okullarından uzak kaldılar. Bu durum hepimizi oldukça üzdü. Artvin Çoruh Üniversitesi Senatosunun 1’inci sınıflar için yüz yüze eğitim kararı almasını da oldukça isabetli bir karar olarak değerlendiriyorum. Bu kararın alınmasında başta sayın valimiz olmak üzere emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum.  Pandemi döneminde birçok sektör olumsuz etkilendi Artvin esnafı da çok zor zamanlar geçirdi. Bu kararın Artvin esnafı için can suyu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

HATİCE DİLER