YEREL
Giriş Tarihi : 20-04-2021 10:51   Güncelleme : 20-04-2021 10:51

ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ

Yavuzdemir “Yüce Türk milleti tarihin her döneminde kanını feda ettiği toprağı yurt bilmiş o toprak üzerine devlet kurmuştur.”

ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ

Şehitler ve Gaziler Derneği Başkanı Merve Yavuzdemir Şehitler haftası vesilesiyle düzenlenen programa katıldı

“Bu hafta içerisinde ne kadar etkinlik düzenlenirse düzenlensin az gelir” diyen Şehitler ve Gaziler Derneği Başkanı Merve Yavuzdemir, “burada andığımız Şehitlerimiz bizim için belki de hiç tanımadıkları sonraki nesiller için canlarını aziz vatan toprağına feda ettiler.”

14-20 Nisan Şehitler haftası sebebiyle Artvin Garnizon Şehitliğinde düzenlenen programda Şehitlerin ruhuna Kuran-ı Kerim okunması, mezarlara çiçek bırakılması gerçekleştirildi. 

Düzenlenen programda söz alan Yavuzdemir, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “ Valim, Garnizon Komutanım, Emniyet Müdürüm, siyasi parti il başkanlarım ve çok kıymetli misafirler bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim.

Bildiğiniz üzere 14-20 Nisan arası Şehitler Haftası olarak isimlendirdik. Bu hafta içerisinde ne kadar etkinlik yapsak hepsi az gelir. Bir insan için en değerli olan canıdır. İşte bugün burada andığımız Şehitlerimiz bizim için belki de hiç tanımadıkları sonraki nesiller için canlarını aziz vatan toprağına feda ettiler. Türk milleti için candan önemli olan ezan ile al bayrak kıyamete kadar kutsal vatan topraklarında okunacak ve dalgalanacaktır. Biz şehit aileleri olarak bir değil bin tane dahi evladımız ezan için, bayrak için ve vatan toprağına canlarını feda edip en yüksek mertebeye ulaşırsa üzüntü değil gurur duyarız. Yüce Türk milleti tarihin her döneminde kanını feda ettiği toprağı yurt bilmiş o toprak üzerine devlet kurmuştur. Yaklaşık bin yıldır Mehmetçiklerin kanlarıyla karış karış sulanan Anadolu şahittir ki gerek olursa bizde en ön saflarda gözümüzü kırpmadan canımızı dinimiz aziz milletimiz ve vatanımız için feda ederiz. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Sözlerime Bakara Suresi 154. Ayet ile son vereceğim. Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin, bilakis onlar diridirler fakat siz hissedemezsiniz.”

Programa Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Garnizon Komutan Yardımcısı P.ALB. Yaşar Aydın, Jandarma Komutanı J.ALB. Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Sağlık Müdürü Gürol Köroğlu, İl Müftüsü Hasan Güneş, Şehitler ve Gaziler Derneği Başkanı Merve Yavuzdemir, AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP İl Başkanı Serdar Kılıç, protokol üyeleri katıldı.