YEREL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 11:11   Güncelleme : 21-09-2021 11:11

ŞENTÜRK: “ADALET BÖLÜMÜNÜN SON MEZUNLARINI KAYDETTİK”

ŞENTÜRK: “ADALET BÖLÜMÜNÜN SON MEZUNLARINI KAYDETTİK”

Anadolu Üniversitesi Artvin Bürosu Yöneticisi Süleyman Şentürk yeni dönemin akademik takvimi hakkında bilgi verdi. İkinci üniversite kayıtlarının 8 ekimde sona ereceğini aktaran Şentürk, Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümüne bu yıl son kez öğrenci alacaklarını duyurdu.

YKS tercihleri kayıtlarını tamamladıklarını aktaran Süleyman Şentürk, 22-28 Eylül tarihleri arasında dikey geçiş başvuru kayıtlarını yapacaklarını bildirerek Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Artvin Bürosundaki hizmetlerinden şöyle bahsetti: “42’si önlisans programı 22’si de lisans olmak üzere toplamda 64 programa öğrencimizi yerleştireceğiz. Bu yıl 4 ön lisans 2 lisans bölümü olmak üzere toplamda 6 yeni bölüm eklendi. İngilizce İşletme, iktisat, siyaset bilimi, kamu yönetimi bölümleri de artık ikinci üniversiteye dahil oldu. Ayrıca lisans olarak bu yıl Görsel İletişim ve Tasarım bölümü açıldı.”

Kayıtların dönemlik gideri toplamda 365-500 Türk lirası arasında olduğunu dile getiren Şentürk, öğrencilerin materyal ücretini yatırdıktan sonra başvuru onayını yaptıklarını ve sisteme giriş şifrelerini gönderdiklerini 20 Eylül2den sonra da e-kampüs üzerinden derslere başlanacağını aktardı.

2020 yılından sonra Adalet bölümüne kayıt almayacaklarını duyuran Anadolu Üniversitesi Artvin Bürosu Yöneticisi Süleyman Şentürk, bu yıl son mezunları kaydettiklerini ifade etti.

En fazla tercih edilen bölümler arasında İngilizce işletme bölümünün de olduğunu söyleyerek rağbet gören bölümleri şu şekilde sıraladı: “Bu sene en fazla tercih edilen bölümler arasında adalet bölümü var, coğrafi bilgi sistemleri, sosyal hizmetler, yaşlı bakım, halkla ilişkiler, web tasarımı, bu yıl yeni açılan bilgisayar programcılığına oldukça rağbet oldu. 4 yıllık bölümlerde yeni açılan İngilizce işletme, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, sosyoloji gibi bölümlere çok talep oldu.”

Şentürk ayrıca “Sınav tarihleri güz dönemi ara sınavı 27-28 Kasım’da yüz yüze yapılacak, dönem sonu sınavı da 8-9 Ocak tarihlerinde tamamlanmış olacak” dedi.

HATİCE DİLER